Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze?

Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze?

Pierwszymi barwami jakie przychodzą na myśl kiedy słyszymy o minimalizmie jest biel, czerń i szarość. Wbrew pozorom nie są to jedyne rozwiązania kolorystyczne wpisujące się w minimalistyczną aranżację.

Ocieplenie wnętrza urządzonego zgodnie z wytycznymi minimalizmu nie jest trudne. Wystarczy postawić na odpowiednie barwy. Bez obaw możemy wykonać kolorystyczny zwrot o 180 stopi i sięgnąć po paletę ciepłych odcieni – dzięki nim wnętrze będzie w odbiorze bardziej przytulne i przyjazne, a jednocześnie zachowa typową dla siebie prostotę.

Przykładem duetu idealnego jest jasny pomarańcz oraz czerwień. Słoneczne odcienie zadbają o dobry nastrój i samopoczucie domowników oraz uchronią pomieszczenie od wnętrzarskiej nudy. Odcienie z ciepłej palety wnoszą dużo pozytywnej energii i czynią przestrzeń bardziej wyrazistą. W efekcie powstanie barwny miks przykuwający uwagę ciepłym, a zarazem lekkim oraz zdecydowanie przyjemnym charakterem.

Oczywiście zachowanie minimalistycznej duszy wnętrza przy takiej kompozycji barw wymaga nieco umiejętności. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Dlatego na podłodze połóżmy proste płytki z jasnego drewna. Na niej zaś umieśćmy modułową, designerską kanapę. Z kolei we wnękach postawmy regały wykonane z drewna zbliżonego odcieniem do wykorzystanego wcześniej na podłodze. Całość możemy zaś uzupełnić masywnym, drewnianym stołem. Zupełnie powinniśmy zapomnieć o dekoracjach – wystarczy, że na kanapie położymy kilka poduszek, a na ścianie powiesimy modernistyczny obraz lub plakat. Natomiast jako element spinający całość, wykorzystajmy elektryczny kominek w nowoczesnej, szklanej obudowie. Jego odważna forma doskonale wpisze się w minimalistyczny charakter aranżacji, a jednocześnie ogień uczyni wnętrze cieplejszym.

Źródło: Dekoral

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!