Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim?

Ponadczasowość, elegancja, luksus - właśnie tym charakteryzują się wnętrza urządzone w stylu francuskim. Nic więc dziwnego, że cieszy się on dużym powodzeniem wśród dekoratorów i wśród klientów.

Ze stylem francuskim kojarzy się przepych, bogactwo i wystawność - w najlepszym znaczeniu tych słów. Wszystko za sprawą bogato zdobionych mebli i wysokiej jakości tkanin, które wypełniają wnętrze. Istotną kwestią stylu francuskiego jest symetria, która przejawia się w parzystej liczbie mebli, dodatków i rozmaitych detali dekoracyjnych. Pastelowe barwy stylu utrzymują wnętrze w lekkości i nie pozwalają na efekt przytłoczenia, nawet pomimo licznych ozdób. Często spotykanym materiałem jest tkanina o nazwie toile de jouy.

Łatwo ją rozpoznać dzięki charakterystycznemu nadrukowi przedstawiającemu motywy roślinne czy scenki rodzajowe. Sam nadruk występuje najczęściej w kolorze czerwonym, neibieskim, zielonym oraz czarnym, tkanina natomiast pozostaje beżowa. Chętnie stosowana jest na tapetach, lapmach i kloszach, a także akcesoriach, takich jak kasetki na biżuterię czy dzbanuszki.

Nieodłącznym dopełnieniem wnętrza w stylu francuskim są meble tzw. ludwiki, czyli komody, fotele, toaletki i inne stylizowane na epokę Marii Antoniny i - oczywiście - Ludwików. Zaokrąglone, eliptyczne kształty, zdobione motywami roślinnymi, sprawdzą się zarówno w jadalni, jak i w salonie czy sypialni.

Źródło: dekoria

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!