Stoły inspirowane naturą

Stoły inspirowane naturą

Greg Klassen to amerykański stolarz z Waszyngtonu, który w swoich projektach wykorzystuje naturalne piękno drewna. Im bardziej powyginane, nierównomierne i surowe są płyty drewna, tym bardziej Klassen nie może doczekać się rozpoczęcia pracy.

Klassen łączy ze sobą dwie części drewna za pomocą szkła. Unika jednak frezowania ich do regularnych i tradycyjnych kształtów - wykorzystuje ich nieregularne kontury by stworzyć meble oryginalne, nietuzinkowe i efektowne. Dobór płyt nie jest przypadkowy - ważne jest, by połączone ze sobą części tworzyły meandrującą wstęgę.

Krawędzie znajdujące się od wewnętrznej strony stołu są odpowiednio przycinane, tak by stanowiły podparcie dla tafli przyciemnianego na niebiesko szkła wypełniającego lukę między płytami. Ewentualne ubytki w płycie traktowane są w ten sam sposób, dzięki czemu uzyskany efekt przypomina małe stawy lub jeziora na drewnianej powierzchni.

Drobne nierówności i żłobienia są pozostawiane w swojej naturalnej postaci, co dodaje meblom jeszcze więcej charakteru i uroku.

Jeżeli Klassen natknie się na kłodę, która od wewnątrz jest zepsuta lub zgniła, oczyszcza ją wewnątrz, pozostawiając drewniany pierścień o nieregularnych kształtach, który także wykańcza przyciemnianym szkłem.

Do wszystkich swoich produktów Greg Klassen wykorzystuje drewno ze zniszczonych lub umierających już drzew, których niepowtarzalne i nieforemne kontury inspirują go do tworzenia mebli nie tylko pięnych, ale też funkcjonalnych.

Zdjęcia: Greg Klassen

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!