Zaczaruj przestrzeń

Zaczaruj przestrzeń

Twoje mieszkanie jest zbyt małe? Ciągle wydaje się ponure i za słabo oświetlone? Jest na to sposób. Na rynku pojawiła się farba do ścian i sufitów zawierająca rozjaśniacze optyczne.

Małe pokoje mogą być przytulne i stanowić idealne miejsce relaksu. Zdarza się jednak, że panuje w nich przytłaczający półmrok, który w połączeniu z niewielką ilością okien, może sprawiać bardzo przygnębiające wrażenie. Należy pamiętać, że bez wystarczającej ilości światła nawet całkiem duże pomieszczenia wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości. Takie problemy dotyczą wielu polskich mieszkań. Dotychczas najczęstszym sposobem na ich rozwiązanie było malowanie ścian i sufitów na biało. Teraz, aby osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni można zrobić zdecydowanie więcej! Wystarczy sięgnąć po farbę, dzięki której domowe wnętrza będą się wydawały jaśniejsze, większe i przestronniejsze.

Sekret produktu tkwi w rozjaśniaczach optycznych. Oparta na ich wykorzystaniu unikatowa technologia LumiTec sprawia, że ściany pomalowane farbą odbijają nawet do dwóch razy więcej światła w porównaniu z tradycyjną farbą emulsyjną o analogicznym kolorze, odcieniu i intensywności. Powierzchnia pomalowana farbą pochłania zdecydowanie mniej światła. Dzięki temu nie zanika ono od razu, ale wielokrotnie odbija się w pomieszczeniu, powodując, że sprawia ono wrażenie jaśniejszego, a co za tym idzie przestronniejszego.

Działanie farby jest dobrze widoczne w tych częściach pokoi, które zazwyczaj są najciemniejsze, czyli zacienionych kątach i wszelkich załamaniach powierzchni. Ich rozjaśnienie powoduje zmianę w postrzeganiu całego pomieszczenia: wydaje się ono zdecydowanie przestronniejsze. Poczucie powiększonej i jaśniejszej przestrzeni sprzyja zaś perspektywicznemu myśleniu i tworzy optymistyczny nastrój, stymulujący do działania. 

Źródło:Dulux

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!