Targi Warsaw Build 2014 - tu trzeba być

Targi Warsaw Build 2014 - tu trzeba być

Przed nami ważne wydarzenie w branży budowlanej - wrześniowe targi Warsaw Build 2014. Organizator zadbał o to, by w programie każdy specjalista znalazł coś dla siebie - począwszy od architekta i projektanta wnętrz, poprzez deweloperów i inwestorów, aż po wykonawców, montażystów i inżynierów.

Dyskusje oraz panele o architekturze i urbanistyce, konferencja o budownictwie energooszczędnym na polskim rynku, ekspozycja „Nowoczesna Łazienka" w ramach Mazowieckich Zawodów Płytkarzy, czy punkty konsultacyjne Zrzeszenia Montażystów Stolarki i Agencji Rozwoju Mazowsza, to tylko niektóre z nich. Zapraszamy serdecznie wszystkich powiązanych z branżą budownictwa - architektów, wykonawców, inwestorów, właścicieli firm i innych specjalistów. Trzeciego dnia drzwi EXPO XXI będą otwarte również dla klientów indywidualnych, których również zachęcamy do zagoszczenia na Warsaw Build. - mówi Anna Rabiej z firmy Lentewenc, organizatora imprezy.

Nowa Urbanistyka po polsku

Zorientowanie na społeczność lokalną i powrót do tradycyjnej, historycznej zabudowy to jedne z głównych założeń ruchu Nowa Urbanistyka. W takiej koncepcji planowania miast ważne jest również zwrócenie uwagi na redukcję ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem. Za granicą te wytyczne wdrażane są już od dziesięcioleci, w Polsce ten proces dopiero raczkuje. O tym, jak powinniśmy wcielać w życie założenia Nowej Urbanistyki i jakie są trendy w tej dziedzinie, będą dyskutować uczestnicy panelu „Nowa Urbanistyka po polsku, który odbędzie się 18 września czyli pierwszego dnia targów. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim deweloperom, inwestorom, urbanistom i architektom.

Budownictwo energooszczędne - szanse i wyzwania dla Polski

Drugiego dnia targów, czyli 19. września, planowana jest konferencja „Efektywność energetyczna w budownictwie - wyzwania i szanse dla polski", kierowana m.in. do władz regionalnych, spółdzielni i stowarzyszeń. Celem wydarzenia jest  ułatwienie podmiotom działającym w branży budowlanej oraz energetycznej nawiązania relacji handlowych, umożliwienie promocji własnych produktów i usług, a także zdobycie wiedzy o trendach, wyzwaniach i możliwościach rozwoju tego sektora w Polsce. Jest to również okazja do spotkania najważniejszych decydentów odpowiedzialnych za obszar budownictwa i energetyki. Swój udział wstępnie potwierdzili m.in. wiceminister infrastruktury i rozwoju Janusz Żbik czy poseł Waldemar Pawlak, były premier i minister gospodarki. Za zamkniętymi drzwiami opowiedzą o tym, jak kształtuje się w Polsce rynek budownictwa energooszczędnego, jak efektywność energetyczna wpływa na polską gospodarkę, czy też jakiego wsparcia dla budownictwa energooszczędnego  udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Polskie firmy na arenie międzynarodowej

UE to wspólnota o charakterze administracyjno-prawnym, natomiast w rywalizacji gospodarczej każdy kraj sam musi zadbać o swoją silną pozycję, także i Polska. Jak nasz kraj radzi sobie w tej rywalizacji? Czy Polskie przedsiębiorstwa są w stanie konkurować na rynku międzynarodowym? Czy Polska wygrywa, czy przegrywa w tej rywalizacji?

Te tematy zostaną poruszone i przedyskutowane 20. września podczas konferencji „Jak konkurować na rynku globalnym? - doświadczenia polskich firm" organizowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości". Do debaty zostaną zaproszeni przedstawiciele polskich firm, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym.

Trzy dni budowlanego święta

Poza prelekcjami i konferencjami, program przewiduje wydarzenia, które będą trwały podczas wszystkich dni targów. Należą do nich chociażby Mazowieckie Zawody Płytkarzy, podczas których nie tylko odbędą się pokazy montażu, ale także dostępna będzie ekspozycja „Nowoczesna Łazienka".

Targi uświetni również III Ogólnopolski Piknik Montażystów - pokazy montażu drzwi wejściowych oraz drzwi zewnętrznych wzbogacone będą szkoleniami teoretycznymi. Wydarzenie gromadzi zazwyczaj setki profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej. Przez wszystkie dni Warsaw Build zaangażowane w organizację Pikniku, Zrzeszenie Montażystów Stolarki będzie oferowało w swoim punkcie konsultacyjnym porady z technik montażu stolarki.

Cieszy mnie to, że nasze targi budzą zainteresowanie licznych organizacji, firm i instytucji, które angażują się we współtworzenie z nami programu wydarzeń specjalnych. Tak bogaty program nie sposób opisać w kilku zdaniach. Chcemy, by targi Warsaw Build były okazją nie tylko do nawiązywania biznesowych kontaktów, ale także platformą oferującą zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności z różnych segmentów budownictwa i architektury  - dodaje Anna Rabiej.

Dowiedz się więcej o możliwości uczestniczenia na: www.warsawbuild.pl
Kontakt:
[email protected]

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!