Cudowny,baśniowy świat...

Cudowny,baśniowy świat...

W czasie deszczu dzieci się nudzą – tak brzmią słowa jednej z kultowych piosenek Kabaretu Starszych Panów. Gdy za oknem pogoda, która nie sprzyja wycieczkom i wyjściom na plac zabaw, warto przenieść go do pokoju naszego maluszka. Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Niejeden projektant wnętrz głowił się nad tym problemem, aby pokój dziecka był nie tylko funkcjonalny, miły dla oka, ale przede wszystkim atrakcyjny dla naszej pociechy. Czasem jeden z pozoru nic nieznaczący element może stworzyć klimat nie tylko do zabawy, ale również wypoczynku.

Podstawowym kryterium, o którym powinni pamiętać rodzice, jest to, że pokój ten powinien się przede wszystkim podobać jego mieszkańcowi. Nie lada wyzwaniem jest, więc stworzenie tej niezwykłej przestrzeni tak, aby wzbogacała wyobraźnię i kreatywność naszej pociechy. Czasem nawet jeden element może przemienić pomieszczenie w iście baśniowy świat, w którym Twoje dziecko odnajdzie swój prywatny azyl. Dopasowanie wnętrza do indywidualnych zainteresowań, bogactwo kolorów i kształtów pobudzi jego wyobraźnię.

Twój syn chce zostać kierowcą Formuły 1? A może chciałby 24 godziny spędzać na placu zabaw? Jest to możliwe dzięki kolekcji łóżek dziecięcych. Piętrowe łóżko ze zjeżdżalnią i mini namiotem, będzie miejscem rozrywki, odpoczynku i świetnej zabawy. Ten bezpieczny mebel sprawi, iż pokój Twojego dziecka nabierze magii.

Twoja córka lubi tylko kolor różowy? Często bawi się w księżniczkę? Przemień jej pokój w zamek, wymarzone miejsce na ziemi, którego będą jej zazdrościć wszystkie koleżanki. Łóżko wystylizowane na karetę księżniczki pozwoli wciąż na nowo odgrywać bajkę o Kopciuszku. Różowe mebelek przeznaczony jest dla prawdziwych, małych księżniczek.

Meble, które specjalnie dobieramy dla naszej pociechy wyrabiają w niej indywidualizm, sprawiają, że dziecko czuje się jakby było tylko u siebie. Wie, że jego pokój to prywatna przestrzeń zarezerwowana tylko dla niego, pozwólmy, więc by jak najwięcej decydowało o elementach wystroju. Niech sam wybiera dywanik, firanki czy kolor rolet. Psychologowie twierdzą, iż w takich pomieszczeniach dzieci czują się bezpiecznie, ale także chętniej wypełniają wszelkie obowiązki domowe związane ze swoim pokoikiem tj. sprzątanie, układnie.

Źródło:Extra Punkt S.C.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!