Grzejnik służący jako poręcz?

Grzejnik służący jako poręcz?

Teoretycznie większość grzejników można jedynie zamontować prostopadle do ściany, praktycznie tylko nieliczne modele posiadają liczne, specjalne zawiesia oraz mocowania. To co dla wielu grzejników jest tylko opcją, dla tych jest jedynie standardem.

Grzejnik w roli parawanu to bardzo atrakcyjne rozwiązanie przestrzenne. W dużej łazience można w ten sposób wydzielić strefę sanitarną od strefy kąpielowej, natomiast w kuchni, jadalnię od części roboczej. Ażurowa konstrukcja grzejnika stworzy bardzo ciepłą i estetyczną przegrodę, która – w zależności od ustawienia i kształtu profili – może zasłonić mniej lub więcej. Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na emisję ciepła, które będzie rozchodziło się w obydwie strony dzięki odsłonięciu całej powierzchni grzejnika. Tę wizję burzy jedno „ale”, którym z reguły jest dostępność odpowiednich mocowań i długi czas oczekiwania, co zniechęca architektów i klientów. Grzejniki oferowane w palecie kilkudziesięciu atrakcyjnych kolorów, i szerokiej gamie rozmiarów, dostępne są w wersji z jednym rzędem profili lub z dwoma. To istotna informacja gdy chcemy wykorzystać grzejnik jako ściankę działową czy parawan, gdyż pojedynczy grzejnik będzie przegrodą bardziej transparentną. 

W przypadku grzejnika  prezentowanego na zdjęciach, model montowany prostopadle do ściany może mieć szerokość 56-96 cm i maksymalną wysokość 220 cm. W standardowej dostawie dla tego grzejnika oferowane są: nóżka, 2 mocowania boczne oraz podłączenie z lewej lub prawej strony o średnicy 1/2 cala.

Z oryginalnych rozwiązań proponowanych w standardzie przez firmę Jaga warto zwrócić uwagę na zabudowę grzejnikiem np. wanny czy mebla.  Grzejnik wstawiony w szafkę kuchenną oszczędzi miejsce pod oknem, w łazience zaś może służyć na przykład jako zabudowa wanny. Zastosowanie pod wanną ma tę zaletę, że grzejnik będzie dodatkowo ją ocieplał, czyniąc kąpiel jeszcze bardziej komfortową. Grzejnik-zabudowa jest pełnowymiarowym wodnym grzejnikiem z oferty firmy Jaga. Oferowany jest z wydajnym i oszczędnym wymiennikiem działającym w technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O). Wysokość grzejnika wynosi 55 cm, długość: 170-190 cm. Na zamówienie możliwe są też inne wymiary.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest użycie grzejnika w roli barierki schodów, co jest wygodnym rozwiązaniem w domu, w którym jest poddasze. W tralkach schodowej barierki zamiast tradycyjnych drewnianych elementów znajduje się konstrukcja grzejna o kształcie drabinki. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ grzejnik idealnie wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.

Źródło: Jaga


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!