HOT

Eko w małym i dużym wymiarze - najnowszy numer kwartalnika

Eko w małym i dużym wymiarze - najnowszy numer kwartalnika

Co znaczy w dzisiejszej architekturze słowo "ekologia" ? Jak powstał najbardziej ekologiczny biurowiec świata ? Gdzie leżą źródła sukcesu osiedli budowanych zgodnie z zasadami nowej urbanistyki ? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym numerze e-kwartalnika "Krytyka Architektury", który właśnie pojawił się w sieci.

Numer otwiera rozmowa z Agnieszką  Kalinowską - Sołtys z biura APA Wojciechowski pod wymownym tytułem „Trudna walka i moc eko”. W pracy architekta jest coraz mniej kreatywności - mówi pesymistycznie na temat kondycji współczesnego projektowania, a drugiej strony coraz mocniejszą pozycję zajmują w niej rozwiązania ekologiczne. Stawia to przed projektantami zupełnie nowe wyzwania. Tezę tą potwierdzają dwie kolejne rozmowy - z  Reginą Gul z Jones Lang LaSalle oraz Tomaszem Augustyniakiem z Go4Energy.

Materiały prezentacyjne otwiera tekst na temat Bullitt Centre w Seattle - najbardziej ekologicznego biurowca świata. Osiągnięcie doskonałych parametrów zużycia energii był w nim możliwe tylko dzięki mistrzowskiej integracji znanych rozwiązań technicznych. Na tym polega wyjątkowość tego obiektu .

Tytułowe "Eko duże" to projekty urbanistyczne budowane w oparciu o zasady nowej urbanistyki. Na temat polskiego zastosowania idei wypracowanych przed ponad 30 laty w USA mówi Robert Moritz - prezes firmy Alta S.A. inwestora śląskiej dzielnicy Siewierz Jeziorna. Z kolei historii sukcesów najbardziej znanych, amerykańskich osiedli budowanych w oparciu o te idee dotyczy tekst pt. "Najważniejszy jest krajobraz".

Numer uzupełnia stała rubryka komentarzy aktualnych wydarzeń z branży pt. Kęsim kęsim. Wśród reklamodawców znalazły się takie firmy, jak Aluprof, Soprema, Archicad czy Bentley Systems.

Numer w wersji cyfrowej można pobrać bezpłatnie na stronie www.krytyka-architektury.info

Cyfrowy kwartalnik „Krytyka Architektury” jest bezpłatnym pismem poświęconym refleksji i komentarzom na temat architektury. Pismo redagowane jest przez grupę autorów skupionych wokół „Grupy Sztuka Architektury” - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów, projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu. Oprócz „Krytyki Architektury” do Grupy Sztuka Architektury należą wortale Sztuka-architektury.pl, Sztuka-wnetrza.pl, Sztuka-krajobrazu.pl oraz księgarnia architektoniczna ksa24.pl.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!