Laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL podczas targów Warsaw Build 2014

Laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL podczas targów Warsaw Build 2014

Kolejna, szósta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL dobiegła końca wraz z końcem lutego 2014 roku. Nominowani i wyróżnieni w kategoriach KUBATURA oraz WNĘTRZA zaprezentują swoje realizacje podczas trzech dni Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014.

Organizatorem Plebiscytu jest internetowa Grupa Sztuka Architektury, skupiającą wortale tematyczne skierowane do architektów. Patronem medialnym tegorocznego wydarzenia było radio RMF Classic i portal Otodom.pl.

Swoim zasięgiem plebiscyt objął kilka tysięcy realizacji na bieżąco relacjonowanych na łamach wortali. Tym samym był to jedyny, tak kompleksowy przegląd dorobku polskich architektów. Z tego olbrzymiego zbioru wyłoniona została lista finalistów, z której wybrani zostali zwycięzcy.

Do grona laureatów należy między innymi Wojciech Borowczyk z pracowni Borowczyk Architekci. Zdaniem publiczności, zaprojektowane przez architekta wnętrze Loftu z wieżą O2 było bezkonkurencyjne w kategorii „Wnętrza prywatne”. Z pewnością głosujących urzekła historyzująca przestrzeń, która przenosi użytkownika w czasie zaraz po przekroczeniu progu Loftu. Po wejściu w oczy rzuca się zabudowa, złożona z pilastrów oraz sufitów wieży. Całość dopełnia sztukateryjna rozeta oraz kinkiety na każdym z pilastrów. Aluminiowe okna oraz parapety w kolorze grafitowym zostały optycznie wyciągnięte do podłogi poprzez pomalowanie ścian pod parapetami na kolor grafitowy.

W kategorii „Wnętrza publiczne” głosujący docenili aranżację i CI Biura Rachunkowego w Dąbrowie Górniczej autorstwa pracowni musk collective design oraz Anny Urbańskiej. Projektanci wspólnie, od nowa stworzyli całkowity wizerunek biura rachunkowego WN-MA. Projekt obejmował całkowity rebranding wraz z aranżacją wnętrz siedziby. W tego typu realizacjach ważne jest aby design współgrał z zamierzonym wizerunkiem firmy i odzwierciedlał założony przekaz, czyli wysoką jakość świadczonych usług oraz ich profesjonalizm. Wnętrza miały być przede wszystkim eleganckie, funkcjonale oraz czytelne.

Prelekcji wyżej wymienionych laureatów będzie można wysłuchać w dniach 18-20 września 2014 roku, podczas warszawskich targów Warsaw Build, organizowanych przez firmę Lentewenc. Wśród gości prezentujących swoje realizacje pojawią się również inni zwycięzcy i uczestnicy Plebiscytu Polska Architektura XXL 2013, m.in. prof. Ewa Kuryłowicz, Maciej Kurkowski, Piotr Jakubowski czy Lucjan Kuc.

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014
18-20 września 2014
Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Warsaw_Build_-_Plebiscyt.pdf - (1682.7 kB)

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!