W nowoczesnych domach i mieszkaniach królują typowe płaskie grzejniki płytowe, które na dobre wyparły standardowo montowane niegdyś grzejniki żeberkowe. Są bardziej oszczędne i wydajne, tłumaczymy sobie – lecz sentyment za klasycznymi „żeberkami” pozostał.
Klasyczne żeliwne kaloryfery nie sprawdzają się w nowoczesnych, energooszczędnych systemach ogrzewania. Przede wszystkim ze względu na dużą pojemność wodną. Ogrzewanie dużych ilości wody zasilającej typowe żeliwne grzejniki jest po prostu mało ekonomiczne i dużo kosztuje użytkowników instalacji. Na szczęście dla zwolenników klasycznych żeberek, na rynku można znaleźć grzejniki kolumnowe,z wyglądu bardzo podobne do starych żeberkowych „kaloryferów”.
Na pierwszy rzut oka grzejniki kolumnowe wyglądają jak klasyczne grzejniki żeberkowe, jednak w budowie i jakości zupełnie ich nie przypominają. Grzejniki kolumnowe są wykonane ze stali i spawane w innowacyjnej technologii laserowej. Dzięki temu łączenia pozostają całkowicie niewidoczne i nie poddają się korozji. Przekrój poprzeczny kolektorów w kształcie litery D sprawia, że wydajność grzejników kolumnowych jest o wiele wyższa niż standardowych grzejników o podobnym kształcie.
Pasują nawet do najbardziej nietypowych wnętrz
Grzejniki kolumnowe są bardzo elastyczne jeśli chodzi o wymiary. Producenci oferują je w wyjątkowo szerokiej gamie rozmiarów – zarówno wysokości, jak i długości. Można dobrać również szerokość grzejnika – od 2 do aż 6 kolumn w przekroju bocznym. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania niestandardowej długości oraz wysokości grzejnika dopasowanego dokładnie do indywidualnych wymiarów pomieszczenia, wysokości okna itp. Kolumny mogą również zostać ustawione pod kątem lub w formie półkola. Tego typu rozwiązania sprawdzają się świetnie w niestandardowych pomieszczeniach, z nieregularnie ułożonymi ścianami lub wykuszami okiennymi. Ponadto grzejniki Delta mogą zostać podłączone do instalacji zarówno od dołu, jak i z boków. Dzięki temu z łatwością dopasujemy nowy grzejnik do wymiarów starej instalacji.
W stylu loft
Tradycyjne żeberkowe grzejniki łączą się także z wnętrzami w stylu industrialnym. W tego typu wnętrzach dominuje przestrzeń oraz surowe materiały wykończeniowe: cegła, beton i metal. W otwartej przestrzeni nie ma miejsca na przypadkowe grzejniki. Tu sprawdzą się dekoracyjne kolumny grzejnika w kolorze neutralnym, metalicznym lub wykonane z „surowej” stali (zabezpieczonej jedynie bezbarwnym lakierem).
W klasycznym lofcie o dużej otwartej przestrzeni grzejniki kolumnowe idealnie dopasują się do charakteru i stylistyki wnętrza. Będą podkreślały jego surowy, ascetyczny charakter, a przy tym zapewnią wyjątkowo wysokie moce grzewcze, wystarczające do ogrzania otwartego pomieszczenia z wysokim sufitem.
Źródło:Purmo
grzejnik kolumnowy
|
grzejnik kolumnowy
|
grzejnik kolumnowy
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W marcu 2013 roku branżowy miesięcznik „Łazienka” już po raz...
czytaj23,3 proc. powierzchni mieszkania przypada na pokoje dziecięce. Dominują w...
czytajMyśląc o kabinach prysznicowych często poszukujemy klasycznego kształtu,który łączyłby elegancję...
czytajCzęsto myślimy o oświetleniu diodami LED, że jest drogie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz