Nowa generacja grzejników, czyli styl i praktyka w jednym

Nowa generacja grzejników, czyli styl i praktyka w jednym

Prawie zawsze wyobraźnia znajduje się u podstaw innowacyjnych technologi oraz produktów, jest też motorem niekomercyjnych projektów. Myślicie, że każdy kaloryfer musi być biały i nudny? Wcale tak nie musi być i zaraz się sami o tym przekonacie.

Kapsuła Moby to ciekawy prototyp prezentowany w domach przyszłości. Koncept powstał w odpowiedzi na wizję globalnego zanieczyszczenia środowiska i konieczność oszczędności energii. Obiekt w kształcie bańki mydlanej posiada własne ogrzewanie, chłodzenie oraz automatyczny system wentylacji utrzymujący stałą ilość świeżego powietrza. Doskonale wytłumiony wewnątrz i na zewnątrz Moby oferuje komfortową przestrzeń do snu lub odpoczynku. Jeśli przebywamy w kapsule ogrzewanie w całym domu możemy ustawić do temperatury dyżurnej, co znacznie wpłynie na oszczędność energii.

HotSofa to pomysł na kreatywne wykorzystanie grzejnika stojącego w budynku dworca, lotniska, biura, urzędu czy uczelni. Grzejnik w zabudowie staje się czymś w rodzaju ogniska, przy którym możemy się ogrzać, porozmawiać ze sobą, miło spędzić czas. Funkcja społeczna idzie w parze z funkcją dekoracyjną – energetycznie kolorowa kanapa, na dodatek ciepła, jest znacznie bardziej atrakcyjna niż zwykły, szary grzejnik. Na razie jednak HotSofa pozostaje w fazie konceptu.

Różowy grzejnik w kształcie klatki dla ptaków to największy grzejnik na świecie, który może być zasilany pompą ciepła i który może pracować w warunkach zewnętrznych. Ten performance pokazujący możliwości technologiczne i kreatywność Jaga na pewno będzie można jeszcze kiedyś zobaczyć przy okazji targów czy imprez związanych ze sztuką.

Pięćdziesiąt grzejników na pięćdziesięciolecie zespołu Rolling Stones – to niekomercyjny i na wskroś artystyczny projekt, zaprezentowany na zamku Van Hex. Przy współpracy z różnymi artystami, w tym  m.in. z Geronimo, powstało 50 niezwykłych grzejników inspirowanych kultowym zespołem. Najbardziej charakterystycznym jest  grzejnik-język. Jego wersja wykonana z puszek po Coca Coli gościła jako eksponat w wielu galeriach sztuki współczesnej.

 

Więcej na: jaga.com.pl


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!