Pastelowe kolory w pokoju dla chłopca?

Pastelowe kolory w pokoju dla chłopca?

Pokój dla dziecka stawia zarówno przed rodzicami jak i architektami wielkie wyzwanie. Muszą oni stworzyć miejsce idealnie dopasowane do dziecka, czyli wesołe, bezpieczne, funkcjonalne i przede wszystkim ładne. Miejsce, w którym dziecko będzie czuło się najlepiej. Jak tego dokonać?

Przystępując do urządzania pokoju dla dziecka należy pamiętać, że jest to pokój łączący w sobie szereg różnorodnych funkcji. Musi być w nim miejsce zarówno na naukę, zabawę jak i odpoczynek. Wnętrze nie może być przytłaczające oraz niebezpieczne, a dziecko musi czuć się w nim swobodnie. Bombardowane masą różnorodnych kolorów w szkole, na ulicy, czy przed telewizorem we własnym pokoju powinno mieć możliwość odpoczynku od tego zgiełku. Dlatego nie powinno się przesadzać. Wymyślne łóżeczka w kształcie samochodów, zamki księżniczki, czy tapety z jaskrawymi nadrukami ulubionych bohaterów może i są rozwiązaniami pomysłowymi i zapierającymi dech w piersiach, ale są również kiczowate i bardzo niepraktyczne. Nadające się po kilku latach do całkowitej wymiany. 

Prostota i harmonia są wartościami, którymi należy się kierować, jeżeli chcemy stworzyć miejsce ładne, służące małym mieszkańcom przez długie lata. Warto postawić na minimalizm i zrezygnować ze wszystkich kolorów tęczy. Białe ściany oraz białe meble są świetną bazą do pozostałych rozwiązań. Biel jest bardzo wdzięcznym kolorem, nigdy nie jest jej za dużo, a do tego relaksuje i uspokaja.

Charakter całego wnętrza możemy uzyskać natomiast za sprawą kolorowych dodatków i zabawek, które powinny być odpowiednio wyważone i połączone w jedną całość. Świetnie sprawdzają się dodatki w pastelowych odcieniach, np. bladoróżowym, miętowym i niebieskim. Nieintensywne, niekrzykliwe, niejaskrawe pasują niemalże do każdej aranżacji, zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Zabawki, zasłony, dywany wszystko powinno być zestawione z delikatnością i dbałością o najmniejszy szczegół. Warto zrezygnować z natłoku przedmiotów, aby można było odczuć czystość, harmonię i spokój. Wszystkie niezbędne detale i akcesoria należy pochować w regałach i komodach, tak aby można było rozkoszować się czystą, nie zakłóconą przestrzenią. Neutralny, miły dla oka pokój powinien pasować do stylistyki całego domu.

Źródło: pinio.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!