Konkurs 3 D(e)konstrukcje - 11.05.2014

Konkurs 3 D(e)konstrukcje - 11.05.2014

Popularność druku 3D wciąż rośnie, chociaż ciągle istnieją nieodkryte możliwości związane z tą technologią. Właśnie dlatego Concordia Design – Centrum Innowacji, Designu i Kreatywności wraz z działającą w jej wnętrzach drukarnią Concordia Print ogłasza konkurs na najciekawszy i najbardziej innowacyjny projekt druku 3D. Po pierwsze, żeby móc tę technologię oswoić i otworzyć się na szerokie perspektywy, jakie daje, po drugie po to, aby pozwolić studentom i młodym projektantom zrealizować swoje kreatywne i innowacyjne pomysły. Konkurs wystartował w poniedziałek 31 marca, projekty można nadsyłać do 11 maja. Ogłoszenie wyników odbędzie się 22 maja na gali w Concordii Design.

Możliwości – inspiracje Początkowo druk 3D służył tylko do drukowania prototypów, teraz jednak nowoczesne drukarki tworzą gotowe do użycia obiekty. Niektóre z nich już przeszły do historii, jak np. wydrukowane protezy dłoni czy nogi, działający pistolet, zabawki, ubrania, czy czekoladki. Wystarczy tylko gotowy projekt zapisany w odpowiednim formacie, aby drukarka, warstwa po warstwie, stworzyła zaprojektowany przedmiot. Możliwości są ogromne, wystarczy tylko odrobina kreatywności.

Concordia Print dysponuje najwyższej klasy drukarkami działającymi w technologii FDM, oraz PolyJet. Oczywiście brzmi to skomplikowanie, ale FDM to po prostu proces, w którym materiał nakładany jest w postaci nitki − linia po linii, warstwa po warstwie. PolyJet to z kolei metoda, w której budowanie modelu odbywa się poprzez natryskiwanie ciekłej żywicy foto-polimerowej i utwardzanie jej światłem UV w trakcie budowania. Dzięki użyciu kilkuset dysz dozujących o bardzo małych rozmiarach, natryskiwana warstwa ma 16 mikronów grubości, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości modeli.

3D – Konstrukcje Druk 3D już zrewolucjonizował przemysł, wzornictwo, medycynę i wiele innych dziedzin nauki i sztuki – wciąż jednak jest obszarem o niezbadanych do końca możliwościach. My dodatkowo dekonstruujemy pogłoskę, że druk musi być płaski. Dlatego właśnie Concordia Print ogłasza konkurs 3D Konstrukcje na najbardziej kreatywny projekt druku 3D. Czekamy na projekty w trójwymiarze. Konkurs wystartował 31.03. Samodzielnie przygotowany projekt należy wysłać do 11.05 na adres: [email protected]

Jest o co walczyć, nagroda za zajęcie pierwszego miejsca, to oprócz zrealizowania zwycięskiego projektu, voucher do drukarni Concordia Print o wartości 300 zł – np. na realizację kolejnych pomysłów, oraz do restauracji Concordia Taste o wartości 150 zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca również otrzymają vouchery. Przewidziane zostały również atrakcyjne nagrody dodatkowe − 3 roczne prenumeraty magazynu Futu Paper. W jury konkursu zasiądą: Ewa Voelkel-Krokowicz – CEO Concordia Design, Bartosz Kruger – dyrektor zarządzający Concordia Print oraz Damian Bieniek – Managing Director FUTU. Regulamin konkursu 3D – Konstrukcje dostępny jest na stronie Concordii Design www.concordiadesign.pl

Wyniki i perspektywy Ogłoszenie wyników  − wyłonienie dziesięciu najlepszych prac odbędzie się  16.05, gala wręczenie nagród połączona z wystawą dziesięciu najlepszych projektów – 22 maja. To właśnie wtedy ogłoszene będą nazwiska trzech głównych laureatów. Najlepsze prace będzie można oglądać w Concordii przez kolejny tydzień.  Kto  wie,  może przed  nami  kolejna,  prawdziwie  kreatywna  rewolucja?

Więcej: Concordia Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!