Jak łatwo dokonać metamorfozy wnętrza?

Jak łatwo dokonać metamorfozy wnętrza?

Aby niemal całkowicie odmienić wnętrze nieraz wystarczy dokonać niewielkiej zmiany w jednym z elementów jego wyposażenia. Może być to na przykład przemalowanie drewnianych i metalowych elementów na zupełnie inny kolor.

W naszych domach czy ogrodach mamy wiele przedmiotów wykonanych z drewna i metalu. Pokrycie ich emalią jest jednym z najprostszych, a przy tym skutecznych sposobów zapewnienia im ochrony i odświeżenia ich wyglądu. Dobrze dobrany kolor sprawi ponadto, iż całość aranżacji nabierze niebanalnego charakteru.

Na co zwrócić uwagę przy doborze emalii?

Niewątpliwą zaletą emulsji będzie możliwość zastosowania jej zarówno na powierzchniach drewnianych, jak i metalowych - unikniemy wtedy konieczności zakupu kilku środków, co jest oczywistą oszczędnością. Wodorozcieńczalność oraz dostępność wielu kolorów pomoże stworzyć spójną aranżację oraz osiągnąć pożądany efekt końcowy.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy emalia jest odporna na ścieranie i zarysowania oraz czy można stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń - zwłaszcza jeśli mamy w planach przemalowanie mebli ogrodowych czy elementów małej architektury.

Do czego stosować emalię?

Emalią można pokryć w zasadze każdy drewniany czy metalowy element wyposażenia naszego domu - od mebli, drzwi, listew, okien, aż po kaloryfery i drobniejsze akcesoria dekoracyjne.

Żeliwne, kręte schody o zdobnej formie, znakomicie pasują do nowoczesnej aranżacji. Dzięki ciemnej barwie, wyraziście odcinają się na tle jasnych ścian – niczym oryginalna rzeźba w minimalistyczno-loftowym wnętrzu

Aranżacja wypełniona bielą i jasnym błękitem emanuje spokojem i zachwyca wysmakowanym stylem. Pomysłowy, a jednocześnie bardzo prosty w wykonaniu detal – jak pomalowane w kolorze ściany ramki – nadają temu wypoczynkowemu kącikowi dodatkowego uroku. 

Niepozorny zaułek tarasu stać się może pełnym uroku miejscem, idealnym do popołudniowego relaksu na świeżym powietrzu. Delikatna zieleń stolika i biel ławeczki, kwiaty i zioła w ceramicznych i wiklinowych doniczkach, oryginalne latarenki – to wszystko nadaje miejscu romantycznego charakteru.

W trosce o środowisko

Stosowanie różnego rodzaju emulsji i emalii nie musi wiązać się z obawą o zawarte w nich chemikalia czy substancje szkodliwe. Ekologiczne tredny docierają obecnie do wielu producentów tego typu produktów, dzięki czemu zastosowanie emalii w pokoju dziecka czy alergika nie jest problemem.

Źródło: Beckers

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!