Smak przedmiotu - 8-13 kwietnia 2014

Smak przedmiotu - 8-13 kwietnia 2014

Wystawa „Smak przedmiotu“ pod kuratelą grupy projektowej razy2 przedstawi produkty pomorskich projektantów w oryginalny, niekonwencjonalny sposób - poprzez ich zapach i smak...

(...)"Smak ma kształt" - powiedział, jednocześnie schylając się nad patelnię. "Chciałem aby smak tego kurczaka był spiczasty, a wyszedł niestety obły." Spojrzał na mnie nadal się czerwieniąc. "To znaczy, on jest prawie kulisty", podkreślił. "Nie mogę tego podać jeśli nie będzie miało kropek." (...) "Kiedy czegoś próbuję o intensywnym smaku, czuję to dokładnie w moich opuszkach palców, czuję wagę, teksturę, czy ten kształt jest zimny, czy ciepły, dosłownie wszystko - zupełnie jakbym dotykał przedmiotu." Uniósł ręce. "Oczywiście tu nic nie ma." Powiedział, patrząc na swoje dłonie. "To nie jest iluzja, ponieważ ja to odczuwam."(...)

"Człowiek, który posmakował kształt", fragment rozdziału I.
Richard E. Cytowic, M. D.


Książka Richarda E. Cytowica, a w szczególności przytoczony fragment stał się podstawą do stworzenia koncepcji wystawy promującej projektantów z Pomorza, która w dniach 8-13 kwietnia prezentowana będzie w Mediolanie podczas Milan Design Week 2014. Wydarzenie co roku przyciąga tysiące wystawców i setki tysięcy zwiedzających z całego świata, którzy przez kilka dni trwania festiwalu oglądają dobre wzornictwo. Mediolan na tydzień zmienia się w stolicę designu, będącą nie tylko wizytówką najświeższych trendów, ale głównie miejscem spotkań i wymiany wiedzy projektantów, architektów i pasjonatów wzornictwa.

Centrum Designu Gdynia, jednostka wspierająca rozwój przemysłu kreatywnego na Pomorzu, wspólnie z grupą projektową razy2, wybrało 12 produktów z Pomorza, które zaprezentowane zostaną podczas Milan Design Week 2014. Pokażemy, że Pomorze to inkubator, w którym rozwijają się śmiałe przedsięwzięcia i unikatowe pomysły.

Wystawa, której celem jest promocja pomorskich projektantów i firm z sektora kreatywnego, jest opowieścią o produktach w języku niewerbalnym. Każdy z przedmiotów zostanie zaprezentowany również w formie specjalnie skomponowanej potrawy. Pożywienie staje się syntetycznym i uniwersalnym przedstawieniem cech obiektu. Na wystawie będzie można swobodnie rozsmakować się m.in. w cieple grzejnika, szybkości roweru, świetle lampy ulicznej, wygodzie mebli, czy doświadczeniu dziecięcej zabawy.

Wybrane produkty to dorobek, między innymi, firm mieszczących się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, takich jak Aeonform - producent trumien i urn, zdobywca Creative Business Cup 2013 czy Flowair – producent nagrzewnic, zdobywca nagrody Dobry Wzór 2013. Zaprezentujemy również projekty takich firm jak Creme Cycles, Malafor, Grupa None, Interior Records, Siled, Studio 1:1, TABANDA, Witamina D projekt, oraz Studio LOKO we współpracy z Andervision.

Prezentacja twórczości pomorskich projektantów podczas Milan Design Week 2014 możliwa jest dzięki realizacji projektu „Wspieranie międzynarodowej aktywności przedsiębiorców z Pomorza poprzez udział w targach branżowych. Let’s EXPO! 2”, współfinansowanego przez Miasto Gdynię oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Po ekspozycji w Mediolanie, wystawa zostanie zaprezentowana w trakcie 7. edycji festiwalu Gdynia Design Days.
 
Wszystkich zainteresowanych przebywających w Mediolanie podczas Tortona Design Week zapraszamy do obejrzenia wystawy:

8-13 kwietnia 2014| w godz. 10-21 | Loftino, via Tortona 31, 20144 Mediolan.

Poniżej lista produktów zaprojektowanych na Pomorzu, które już w kwietniu w Mediolanie poznamy poprzez ich…smak: 
Aeonform_Teardrop
Creme cycles_Vinyl
FlowAir_Oxen
Interior records_Bawa
Katarzyna Piętowska_Chocolate Fixation
Malafor_fotel Wełna&Powietrze
None Grupa_Pillou
Razy2_PLC
Siled_Lampart
Studio 1do1_Kierec
TABANDA_DIAGO
Witamina D projekt_IGLO
Studio LOKO + Andervision

Więcej: Centrum Designu Gdynia

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!