Jak stworzyć industrialny klimat we wnętrzu?

Jak stworzyć industrialny klimat we wnętrzu?

Industrial w ostatnim czasie jest na szczycie popularności we wnętrzarskich trendach. Surowe aranżacje, wyeksponowana cegła i beton stały się obiektem pożądania niejednego z nas. Pamiętając o odpowiednim oświetleniu podkreślimy charakter pomieszczeń oraz sprawimy, że swoim wyglądem będą zapraszały nas i naszych gości.

To, co jest charakterystyczne dla loftowych aranżacji to przede wszystkim otwarta przestrzeń, wysokie pomieszczenia, surowe ściany z cegły lub betonu oraz oszczędność ozdób. Ponadto, żadne industrialne wnętrze nie może obejść się bez uwidocznionych kabli, przewodów wentylacyjnych czy rur - takie elementy na dobre wpisały się w pofabryczne pomieszczenia. Wykończenia z matowego metalu idealnie współgrają z chłodną kolorystyką typową dla tego typu aranżacji.

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów industrialnego wystroju jest oświetlenie - nie tylko barwa i temperatura światła, ale też styl i design lamp. Co prawda w loftach często mamy do czynienia z oknami, które sięgają nawet od podłogi do samego sufitu, jednak zadbanie o sztuczne oświetlenie jest nieodzowne. Pierwsze na myśl przychodzą nam pojedyncze lampy sufitowe zwieszające się na pojedynczym kablu, ze spłaszczoną czaszą wiszącą nisko nad stołem kuchennym, barkiem lub salonem. Takie skojarzenie jest jak najbardziej słuszne - stylistyka, którą można nazwać "industrialny vintage" wkomponowuje się w otoczenie cegły, betonu oraz szkła i drewna, które również często są obecne w loftowych wnętrzach.

Elementem kontrastującym z surowymi ścianami i akcesoriami niejednokrotnie jest miękka sofa, pufy i poduszki. Mnogość wzorów i kolorów materiałów obiciowych dają duże pole do popisu - kolorowe lub czarno-białe grafiki będą stanowiły oszczędny i stylowy element dekorujący całą przestrzeń.

Tekst: Małgorzata Kurczak
Foto: Nowodvorski Lighting

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Jolanta Kamińska 2022-08-23 13:40:25

Świetny post! Ja swoje meble znalazłam na www.desiva.pl i jestem z nich mega zadowolona. Serdecznie polecam!

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!