Szklany design

Szklany design

Szkło ma duży potencjał estetyczny. Wyróżnia je równocześnie elegancja i funkcjonalność. Świetnie prezentuje się w tradycyjnych wnętrzach, ale ze względu na swój subtelny wygląd, będzie też doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni

Modne i stylowe

Często nie wyobrażamy sobie naszych mieszkań bez dekoracji lub elementów umeblowania  wykonanych z tego materiału. W tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach szkło bywa wplecione w drewnianą ramę drzwi lub blat stołu. Nowoczesny design przyznaje mu pełną autonomię. Szkło stanowi w nim samodzielną część wystroju wnętrza.Wyróżnia je pełna tafla szkła, przez którą bez przeszkód mogą wnikać promienie słoneczne. Linia składa się z czternastu, misternie zdobionych modeli, których ornamentykę tworzą zarówno zgeometryzowane, harmonijne, jak i asymetryczne, pełne finezji kompozycje. Taka aranżacja spodoba się nie tylko miłośnikom typowo współczesnych trendów, ale też tym, którym bliska jest estetyka dawnych aranżacji, powracających dziś w unowocześnionej wersji. Jedną z nich jest na przykład art deco.

Art deco w drzwiach

Współcześnie, art deco polega przede wszystkim na zderzaniu secesyjnych, płynnych linii i kwiatowych motywów z prostymi, geometrycznymi formami. Wnętrze urządzone w tej stylistyce powinien charakteryzować wieloelementowy, ale spójny układ. Obecność każdego dodatkowego ornamentu powinna być uzasadniona i harmonijnie korespondować z resztą otoczenia. Całości dopełnia drewno, dyskretnie rozłożone akcenty metalu oraz naturalne tkaniny w nasyconych barwach. W art deco piękno natury spotyka się z geometrycznym porządkiem i praktycznością. Do rangi dzieł sztuki urastają przedmioty codziennego użytku, w których funkcjonalność łączy się z kunsztownym wykonaniem. Giętkie linie i motywy florystyczne oplatają więc szafy, lustra, świeczniki i drzwi. Wzornictwo poszczególnych modeli opiera się na łagodnych, płynnych formach, które wniosą do naszego wnętrza dekoracyjny, komfortowy klimat art deco. Szeroka tafla szkła umożliwia swobodną grę świateł, co dodatkowo wzmocni aranżacyjny efekt.

Źródło:INVADO

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!