Jak urządzić jadalnię w stylu vintage?

Jak urządzić jadalnię w stylu vintage?

Modna stylistyka vintage, łącząca w sobie współczesność z umiłowaniem do starych przedmiotów z charakterem to świetna propozycja dla wszystkich, którzy nie znoszą nudy we wnętrzach. Zastosowana w jadalni zmieni pomieszczenie w niebanalne miejsce spotkań przy rodzinnym stole.

Pierwsze zadanie podczas aranżowania każdego wnętrza to dobór właściwej kolorystyki. W przypadku jadalni utrzymanej w stylistyce vintage warto zastosować ciemne, ale eleganckie barwy tworzące zaskakujące kompozycje. Grafit zestawiony z beżem spowoduje, że aranżacja na pewno będzie bardzo awangardowa i zdecydowanie daleka od nudy. Z kolei połączenie przygaszonej zieleni z odcieniami karmelu da przyjemny dla oka efekt retro, kojarzący się z latami 60. lub 70. W przypadku wnętrz vintage ważne jest bowiem łączenie przeszłości ze współczesnością. Dotyczy to zarówno doboru kolorów, jak i odpowiedniego zestawiania akcesoriów i dodatków.

Centralne miejsce jadalni powinien zająć duży stół wraz z krzesłami. Dobrym wyborem będzie stary model, np. z targu antyków. Jako dopełnienie możemy wykorzystać różne krzesła, utrzymane w kilku stylistykach – zarówno współczesnych, jak i retro. Warto zadbać także o meble, w których schowamy talerze, naczynia i inne przybory. Tu strzałem w dziesiątkę okażą się stojące na wysokich nóżkach modele, nawiązujące do wzornictwa lat 70. Na koniec wprowadźmy jeszcze do pomieszczenia kilka wyrazistych dodatków: na stole umieśćmy wazon z barwionego szkła, a na podłodze rozłóżmy dywan przywodzący na myśl perskie tkaniny. Całość zaś niech rozświetli duża, industrialna lampa zawieszona nad stołem.

Źródło: Dekoral

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!