Remont i urządzanie mieszkania-poradnik

Remont i urządzanie mieszkania-poradnik

Remont czy urządzanie mieszkania to zawsze trudny czas.Zanim przystąpimy do pracy, warto poświęcić kilka chwil na zaplanowanie zmian w naszych czterech kątach. Nie każdego jednak stać na skorzystanie z usług drogich profesjonalistów – architektów i dekoratorów wnętrz. Pamiętajmy zatem o kilku poniższych zasadach, a efekt dekoratorskiej „rewolucji” będzie co najmniej satysfakcjonujący. 

Generalny remont domu czy urządzanie nowego mieszkania to szansa na funkcjonalne zaprojektowanie przestrzeni naszych czterech kątów. Zastanówmy się zatem, jaki układ pomieszczeń będzie najbardziej odpowiadał naszemu stylowi życia. - W ostatnich latach modne stały się otwarte przestrzenie. Wyglądają nie tylko nowocześnie, ale i dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Otwarta przestrzeń we wnętrzu, daje poczucie swobody i przestrzeni, nie ogranicza dostępu światła i powietrza. Takie rozwiązanie jest idealne nie tylko dla singli, ale również par czy rodzin z dziećmi. Połączenie całej przestrzeni nie sprawdzi się jednak u większych rodzin, które mieszkają na stosunkowo małym metrażu. W tym przypadku najważniejsze jest zapewnienie każdemu domownikowi odrobiny prywatności. Można jednak połączyć kuchnię z salonem czy jadalnią. Z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na rodzinne relacje. Czasami także inne czynniki, niezależne od nas, mogą ograniczać możliwości zmian. Zanim zaplanujemy przebudowę naszych czterech kątów, najważniejszą sprawą jest sprawdzenie czy ściany, których zamierzamy się pozbyć nie są ścianami nośnymi. Ich naruszenie lub eliminacja można oznaczać poważne kłopoty finansowe.

Trzy strefy naszego wnętrza

Oddzielenie strefy publicznej – dziennej, intymnej – nocnej  pozytywnie wpłynie na nasze życie. Warto również wyznaczyć miejsce, w którym możemy pracować. Mieszając te strefy z dużą dozą prawdopodobieństwa pozbawimy się spokojnego snu, efektywnej pracy czy przyjemności ze spożywania posiłków. Jeśli dotychczas w naszym mieszkaniu panowała w tej kwestii anarchia, remont jest doskonałą okazją, aby to zmienić. Postarajmy się, nawet w małych mieszkaniach, przeznaczyć na każdą z tych stref, jeżeli nie osobny pokój, to przynajmniej wydzielony kącik. Nawet małe mieszkania mogą być funkcjonalne. Wystarczy dobry pomysł. Przy projektowaniu elementów nowego, wymarzonego wnętrza pamiętajmy o tym, aby strefy nie przecinały się. I tak, w salonie droga do części kuchennej lub innego pokoju nie może przebiegać między kanapą a telewizorem, aby domownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. A kącik do pracy powinien znajdować się jak najdalej od źródeł hałasu i miejsc, w których domownicy przebywają najczęściej.

Podczas urządzania mieszkania czy domu należy zaplanować całą przestrzeń, aby ją wykorzystać najlepiej jak tylko to jest możliwe. - Weźmy pod uwagę wielkość pomieszczenia, jego przeznaczenie oraz wszelkiego rodzaju wnęki czy załamania ścian.Przestrzenią można manipulować również poprzez odpowiednie umeblowanie.

Częstym problemem remontowym jest brak czasu na to, aby dokładnie przestudiować ofertę handlową. Wycieczka przez całe miasto w poszukiwaniu odpowiednich szafek czy dodatków może zająć cały dzień, a i tak nie daje nam pewności, że znajdziemy to co nas interesuje. Stąd często pochopna i pośpieszna decyzja o nabyciu dostępnego lecz standardowego asortymentu. A to błąd. Na szczęście z pomocą przychodzi internet ze swoją przebogatą oferta e-sklepów. Zakupy w sieci, najlepiej poprzedzić odwiedzeniem branżowych porównywarek cen. Skupiają one w jednym miejscu oferty nie tylko wielu sklepów internetowych, ale coraz częściej także tych tradycyjnych.Porównywarki pozwolą nam nie tylko dokładnie zapoznać się z ofertą wielu sklepów w jednym miejscu, ale także kupić najtaniej. Co ważne, zakupy zrobimy bez wychodzenia z domu.

Źródło:Elneo

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!