Łazienka w stylu Art Deco

Łazienka w stylu Art Deco

Art Deco jako styl w architekturze, zwróciło uwagę na funkcjonalność mebli i wnętrz, jednocześnie łącząc te cechy z elegancją i kunsztem wykonania. Taką atmosferę możemy uzyskać dzięki armaturze nawiązującej do designerskich trendów  z początku XX wieku.   

Eleganckie kształty, połączone z nowoczesnym wzornictwem pozwalają na stworzenie funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza, przesyconego atmosferą koncepcji designerskich z początku XX wieku. Ostre kształty, solidne meble i srebrne ramy luster idealnie oddają klimat Art Deco.  

Umywalki utrzymane w stylu Art. Deco powstają na planie prostokąta. Dookoła obszernej misy znajduje się szeroka półka, która pozwala  np. na odłożenie akcesoriów do golenia lub też mydła w ozdobnej, aluminiowej tubie. Umywalkę można zamontować np. z szafką podumywalkową, komodą lub chromowanym relingiem. Geometryczne formy można również odnaleźć w kształtach bidetów i misek ustępowych.  

Bardziej wytwornym rozwiązaniem są masywne szafki z drzwiczkami, lub też szafki z odsłoniętymi półkami. Dla podkreślenia ich luksusowego charakteru, meble pokrywa się fornirem palisander lub też lakieruje na czarny połysk. Ten drugi wariant, wykończony na wysoki połysk przywodzi na myśl wykończenie markowych fortepianów.

Szafki boczne pozwalają na zaprowadzenie porządku i posegregowanie wszystkich przyborów toaletowych i ręczników. Poza wiszącymi szafkami bocznymi występuje również szeroka, dwudrzwiowa szafka na nogach, o wysokości 187cm. Piękny i dostojny mebel, idealnie spisze się w przestrzennej łazience, przesyconej zapachem markowych perfum.

Zadbane osoby pamiętają o tym, iż piękno nie bierze się z niczego. Proste zabiegi kosmetyczne przed wyjściem pozwalają czuć się pewnie i świeżo przez cały dzień. Dlatego istotnym elementem są duże lustra z ruchomymi skrzydłami i  oświetleniem. Srebrne ramy dają poczucie solidności, jednocześnie nie przytłaczają i nie dominują.

Źródło:Sanitec Koło

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!