Jak zaaranżować loftową kuchnię i łazienkę?

Jak zaaranżować loftową kuchnię i łazienkę?

Kuchnia i łazienka to dwa niezwykle istotne pomieszczenia w domu. Kuchnia, dzięki domowemu klimatowi sprzyja długim wieczornym pogawędkom lub rozmowom przy porannej kawie, łazienka zaś jest miejscem, gdzie liczy się intymność i możliwość relaksującej kąpieli po długim męczącym dniu.

Industrial to przede wszystkim widoczne konstrukcje z surowego betonu połączone z matową czernią, wyraźne ale nienachalne akcenty kolorystyczne i widoczne przewody wentylacyjne. Pomimo nieco ascetycznego wyrazu loftowe wnętrze może być przytulne, szczególnie gdy do wykończenia mebli i na podłodze zastosuje się drewno.

We wnętrzach, w których mamy do czynienia z dużą wilgotnością niektórzy mogą obawiać się zastosowania betonu. Zamiast niego można posłużyć się  płytkami ceramicznymi, które wiernie oddają strukturę oryginalnego materiału. Dodatkowo ścianę można urozmaicić wstawiając co jakiś czas płytkę ozdobioną czerwonym, jakby nadgryzionym czasem napisem. Wolnostojąca wanna wykończona matową czernią doskonale będzie korespondowała z błyszczącą baterią, odsłoniętymi instalacjami oraz wiszącymi lampami z pokrytego kolorowym laminatem metalu. Przełamaniem całości będą dodatki z surowego drewna - taboret, szafka pod umywalki, czy też schodki.

Kuchnia rządzi się nieco innymi prawami niż łazienka. Znacznie łatwiej ją ocieplić, chociażby dzięki doniczkom z żywymi ziołami czy paterom z soczystymi owocami i warzywami. Płytki o wyglądzie surowego betonu sprawdzą się zwłaszcza nad blatem ze zlewem - będą łatwe w czyszczeniu, a ewentualne zachlapania nie będą tak widoczne, jak byłoby to w przypadku gładkich ciemnych powierzchni. Matowa czerń w kuchni może pojawiać się w postaci okapu, zestawu krzeseł i stołu, a także na takich elementach wyposażenia jak piecyk czy zlew. Podobnie natomiast jak w przypadku łazienki dobrze jest wprowadzić elementy z drewna w ciepłym kolorze, na przykład w wykończeniu mebli i na podłodze.

Loftowy klimat i industrialny wystrój wnętrza na długo jeszcze pozostaną obiektem pożądania nowoczesnych mieszkańców wielkich miast i metropolii. Dzięki niecodziennym zestawieniom materiałów i kolorów wyraz swojej osobowości w aranżacji mieszkania może znaleźć niejedna artystyczna dusza.

Tekst: Małgorzata Kurczak
Zdjęcia: Ceramstic

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!