Pomysł na oryginalne oświetlenie - trykotowe lampy

Pomysł na oryginalne oświetlenie - trykotowe lampy

Projekt powstał przy współpracy dwóch designerów z Izraela. Jego twórcy to Ariel Zuckerman i Oded Sapir, którzy swoje dzieło nazwali "Knitted", co po polsku oznacza po prostu "Trykotowy".

Pomysł jest prosty - do długiego trykotowego worka, który może przypominać nieco dużą skarpetę, włożona jest świetlista kula. Pod wpływem jej ciężaru rękaw wyciąga się, tworząc kolorowy komin. Lampę równie dobrze można postawić na podłodze czy szafce, a luźny materiał ułożyć wokoło według uznania.

Tym, którzy nie są zwolennikami takich ekstrawagancji pewnie bardziej przypadną do gustu lampy w wydaniu bardziej oszczędnym, pozbawione dużej ilości trykotu, a jedynie oplecione kolorową wełną.

Niemniej jednak zarówno jedne, jak i drugie pełne są osobliwego uroku, a przede wszystkim - dobrej energii. Trójwymiarowe wzorki, jakie tworzą sploty dobrze będą się komponowały z powierzchniami gładkimi, zarówno pod względem tekstury jak i deseniu. Ponadto równie okazale zaprezentują się w otoczeniu ciepłego drewna, co surowego betonu. Zdecydować się na nie zatem mogą zarówno wielbiciele tradycyjnego wystroju wnętrz, jak i zwolennicy klimatów loftowych i industrialnych.

Zdjęcia: Ariel Zuckerman Product Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!