Dekor Tomka Rygalika z kolekcji "Brzoza POLSKA!" w nowej kolekcji mebli

Dekor Tomka Rygalika z kolekcji "Brzoza POLSKA!" w nowej kolekcji mebli

Stworzenie nowej odsłony znanej kolekcji mebli stało się pretekstem do spotkania ekskluzywnej biżuterii projektantki Anny Orskiej z jednym z bardziej oryginalnych dekorów na rynku, należącym do kolekcji „Brzoza POLSKA!”, zaprojektowanej przez Tomka Rygalika.

Kolekcja stanowi połączenie tradycji z elegancją z najwyższej półki. Biżuteryjne uchwyty Orskiej stanowią ekskluzywne dopełnienie całości, nadając jej luksusowego charakteru. Za ich pierwowzór projektantka obrała swoją najbardziej rozpoznawalną linię biżuterii Extrem Sport, którą zaprojektowała podczas swojej jednej z pierwszych podróży żeglarskich. Element tradycji w kolekcji mebli stanowi dekor Brzoza Ojców autorstwa Tomka Rygalika i specjalistów z firm Interprint i Pfleiderer. Inspiracją dla projektanta była bardzo rzadka i ściśle chroniona brzoza ojcowska, której liczbę egzemplarzy szacuje się na ok. 250 sztuk.

Zarówno Rygalik, jak i Orska należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych designerów w swoich dziedzinach. Projektantka już od 13 lat tworzy dla W. KRUK, DENI CLER, SWAROVSKI ELEMENTS. Od kilku lat tworzy głównie serie limitowane i unikaty pod marką ORSKA. Jej biżuterię nosi wiele celebrytek, także zagranicznych, takich jak Sharon Stone czy Andie MacDowell. Rygalik natomiast projektował dla takich marek jak Kodak, Polaroid, Moroso, Noti, Iker czy Pflederer. Pracował na prestiżowej Royal College of Art w Londynie, a jego projekty prezentowane były na wielu wystawach: w Berlinie, Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, Tokio.

Lekka i czysta forma uzupełniona oryginalnymi akcentami to doskonała propozycja do sypialni lub pokoju singla - zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Uchwyty można zawiązać na supeł i przyozdobić dodatkowym akcentem kolorystycznym. Kolekcja składa się z komody, toaletki, łóżka, stolika nocnego, szafy dwudrzwiowej, dostawki szafy i lustra. Premiera odbyła się w listopadzie 2013 roku.

Źródło: Meble VOX

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!