Wyposażenie wnętrz - betonowa elegancja

Wyposażenie wnętrz - betonowa elegancja

Tym razem "Let's dine" oznacza coś zupełnie innego niż niezobowiązująca propozycja randki. W tym przypadku zaproszenie jest raczej propozycją  dobrego i stabilnego związku na długie lata. Ostatnimi czasy designerzy udowadniają, że beton to nie tylko materiał budowlany. Dzięki plastyczności, trwałości i odporności jest niezwykle pożądanym materiałem aranżacyjnym. Niczym wymarzony partner.

Czy piękno może iść w parze z funkcjonalnością i wytrzymałością? Okazało się, że tak. Umiejętne połączenie kilku cech sprawi, że zwyczajny mebel stanie się tak samo przyjemny dla oka, jak i funkcjonalny i wygodny. Beton architektoniczny jako surowiec stwarza wiele możliwości projektowych, zarówno pod względem kształtu, rozmiaru, jak i barw oraz faktur. Jego znaczączą zaletą jest także wytrzymałość, większa niż w przypadku popularnego drewna. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że produkty z betonu nie są przesadnie wymagające w pielęgnacji.
To bardzo istotne, szczególnie jeśli chodzi o meble intensywnie eksploatowane.

Prostota, a zarazem oryginalność projektu sprawia, że betonowy stół jest uniwersalny i łatwo znajdzie swoje miejsce w rozmaitych wnętrzach. Beton doskonale komponuje się z drewnem, szkłem czy metalem. Dobrze odnajdzie się także w towarzystwie rozmaitych tkanin, skóry czy wełny. W ten sposób można według własnych upodobań nadać wnętrzu odpowiedni klimat. Betonowy stół w jadalni czy ogrodzie to naprawdę dobre rozwiązanie, jeżeli cenimy sobie jakość, trwałość i oryginalność. Minimalistyczna prostota stołu i ciekawa forma przyciąga uwagę i nie może pozostać niezauważona.

Dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań eszcze większą atrakcją będzie stolik kawowy z opcją biokominka. Taki Coffe Break on Fire w salonie udowadnia, że beton nie musi być zimny.

Źródło: Morgan & Möller

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!