Jak ocieplić wnętrze na zimę?

Jak ocieplić wnętrze na zimę?

Zima zawsze przynosi krótkie dni i długie noce - odbija się to na wnętrzach naszego domu, i to w bardzo dużym stopniu. Konieczność przebywania w pomieszczeniach o sztucznym oświetleniu może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Co zrobić, aby klimat mieszkania zyskał na temperaturze, utrzymując nas tym samym w dobrym nastroju? Zabieg nie musi być wcale skomplikowany, wystarczy skupić się na pozytywnych aspektach zimy i dobrze je wykorzystać.

Chcąc zyskać we wnętrzu więcej światła należy zacząć od miejsca, przez które wpada - czyli od okien! W salonie i pozostałych pomieszczeniach strefy dziennej zdecydowanie powinniśmy unikać ciemnych zasłon i rolet. Są one dozwolone w sypialni, gdzie rzeczywiście znajdują zastosowanie chroniąc nas przed nadmiernym światłem nad ranem, umożliwiając tym samym spokojny sen.

Aranżując okna w salonie, zwłaszcza o niewielkim metrażu, powinniśmy zaprzyjaźnić się z jasnymi barwami. Dobrze sprawdzą się odcienie ecru oraz ciepłego beżu, które optycznie powiększą wnętrze. Ponadto ładnie będą wyglądać rozświetlone przez dostające się przez okno promienie zimowego słońca. Przeciwstawną koncepcją do użycia uniwersalnych kolorów jest zastosowanie barw zdecydowanych, soczystych. Niewielka zmiana w wystroju, jaką jest zamontowanie rolet może zaskakująco odmienić wnętrze wprowadzając energetyczny, przyciągający uwagę element. Odważna czerwień będzie stanowiła interesujące tło dla mebli z ciemnego drewna lub ciekawy kontrast dla wystroju utrzymanego w kolorach kremu i bieli. Do pokoju dziecięcego znacznie bardziej pasują odcienie bardziej stonowane i mniej krzykliwe, dlatego tak chętnie stosujemy w nich pastele. Pomysłów kolorystycznych do każdego rodzaju pomieszczeń jest wiele, wybierać można z całej palety barw – w zależności od gustu i wymagań, jakie są konieczne dla danej aranżacji.

Wybierając rolety do naszego domu określmy przede wszystkim, jaki stopień zaciemnienia chcemy uzyskać. Może być one pełne lub częściowe, dzięki roletom transparentnym. Faktura materiału również pozostaje zależna od nas – na rynku znajdziemy rolety gładkie, jak i żakardowe.

Fot: Prakto

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!