Świetlista kuchnia

Świetlista kuchnia

Tegoroczny sezon w trendach wnętrzarskich w zgodnej opinii projektantów należy do mebli lśniących bielą. Przestronna, biała kuchnia może stać się prywatną galerią sztuki kulinarnej, zaś emanujące światłem powierzchnie to idealne tło dla designerskich dodatków w soczystych, a nawet neonowych kolorach. W trend ten doskonale wpisują się płytki ceramiczne utrzymane w tonacji gradientu bieli i szarości gresu szkliwionego.

Biała kuchnia z lakierowanego MDF-u to rozwiązanie niemal idealne. Łatwa w rearanżacji, a przez to uniwersalna i ponadczasowa: wystarczy kilka zmian i trafionych dodatków, by dotrzymać kroku najnowszym trendom aranżacyjnym. Rewelacyjny efekt mogą jednak popsuć nieodpowiednio dobrane płytki, zmieniające ostoję domowego ogniska w ascetyczne laboratorium. Śnieżne meble są jak białe płótno, którego charakter, niczym rama obrazu, definiuje wykończenie ścian i podłogi.

Decydując się na płytki ceramiczne zapewniamy sobie szeroką paletę możliwości. Do wyboru są bowiem płytki w deseniach: białym, grafitowym, jasnobeżowym oraz złotym. Jeśli lubimy rozwiązania tradycyjne, zdecydujmy się na ciepłe beże i brązy. Jeśli zaś preferujemy nutę awangardy, przyjrzyjmy się szarościom i grafitom. Uzyskamy efekt wypolerowanej betonowej powierzchni, który świetnie nadaje się do wykorzystania w aranżacjach minimalistycznych i z powodzeniem wydobędzie blask białych mebli. Oba warianty dają również efekt optycznego powiększenia wnętrza, dzięki któremu nawet niewielkie pomieszczenie nabierze zupełnie nowego wymiaru.Tak zaprojektowana kuchnia zyskuje jeszcze więcej, jeśli odpowiednio zagra w niej oświetlenie: nic tak nie przykuwa uwagi, jak dobrze przemyślana gra świetlnych refleksów.

Mamy już płótno, ramę i właściwą ekspozycję. Najwyższa pora, by zadbać o wypełnienie malunku treścią. Za farbę w naszej kuchennej aranżacji posłużą dodatki przełamujące biel ścian, podłogi i mebli. Świetnym kontrastem może stać się intensywna zieleń – czy to w formie akcesoriów, czy też wyeksponowanych roślin. Malować możemy również dekorami nawiązującymi do stylistyki tradycyjnej, wprowadzając jednocześnie nutę ciepła, lub nowoczesnej w designie florystycznym. Alternatywą dla wymienionych dekorów jest element  ozdobiony realistycznymi polnymi kwiatami 3D w odcieniach stalowej szarości.

Nowoczesna, biała aranżacja kuchenna to idealne środowisko dla eksperymentów kulinarnych i dyskusji przy filiżance kawy, zaś szlachetny minimalizm nie zakłóca spontaniczności rodzinnych posiłków. Decydując się na wystrój kuchni w tej stylistyce warto zadbać o to, by zaproszeni goście mogli poczuć się w niej niczym na wernisażu w modnej galerii.

Źródło:Ceramstic

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!