Wnętrza BOUTIQUE HOSTEL PATRIA

Wnętrza BOUTIQUE HOSTEL PATRIA

Jedyny tego typu hostel na Śląsku. W mieście, które walczy z mitem węgla i brudu, powstaje kolorowe, wzorowane na europejskich trendach miejsce. Hostel nie tylko wyróżnia się wnętrzami ale również domową atmosferą i śląską kuchnią, co bardzo cenią goście.
Bliska lokalizacja od centrum pozwala na na zwiedzanie katowickiej moderny oraz starej części miasta. Właściciele lokalu Patrycja Walter i Marcin Strzyżewski postanowili podjąć współpracę ze śląskimi architektami i projektantami. Efektem tego działania jest 7 nietypowych pokoi ze śląską duszą.

Motywem przewodnim było hasło „ Katowice”
7 pokoi
7 projektantów
7 dni w tygodniu

Zaproszono do projektu :

Pokój nr 1: www.pppracownia.pl

Głównym elementem wystroju są stare drzwi z bytomskich domów, które tworzą wezgłowie łóżka. Nad łóżkiem umieszczono obraz z „rodzinnym” portretem projektantek ubranych w stroje śląskie. Kapy na łóżko wykonane przez bytomską gospodynię domową z klasycznym haftem. Jak to bywało w śląskiej izbie, zawisła ikona Matki Bożej w tym wypadku z Lichenia.
Podręczne meble jak stolik nocny czy siedzisko to meble zaprojektowane przez pppracownie z serii „ta rura”. W łazience na ścianie odtworzony wałkiem malarskim został zapomniany wzór.

Pokój nr 2: www.musk.pl

Pokój idealny dla osoby odwiedzającej pierwszy raz Katowice. Motywem przewodnim jest mapa z lokalizacją miejsc wartych odwiedzenia podczas pobytu. Młoda grupa projektowa stworzyła nowoczesne wnętrze w kolorach złota, beżu i czerni, tak by każdy mógł ochłonąć po śląskiej wycieczce oraz móc zaplanować kolejny dzień w zaciszu pokoju. Pokój wyposażony tak by można było zamieszkać na dłuższy czas.

Pokój nr 3: www.wzorro.com

Pokój bogaty w szlachetne kolory miedzi i granatu. Projektanci  zaprojektowali instalację z rur miedzianych, która imituje szafę i regał pokojowy. Wnętrze uświetniła grafika przedstawiająca jeden z modernistycznych budynków Tadeusza Michejdy.  

Przy współpracy z  Zofią Oslislo: www.moderna.katowice.eu
Pokój z modernistyczną duszą!

Pokój nr 4: www.skin-kace.pl

Randez Vous w Katowicach.

Pokój zaprojektowany przez artystkę, która nie boi się kolorów, materiałów i innych form przestrzennych. Głównym elementem są neony. Kiedyś charakterystyczne dla centrum Katowic, określanego miastem neonów. Dziś z zaangażowaniem wielu są odtwarzane na budynkach. Neony wplotły się w świat zwierząt i roślin, śląskiej jury krakowsko-częstochowskiej.

Pokój nr 5: www.pracowniabrokat.pl

Śląskie dziołchy, ich biżuteria z węgla to charakterystyczny znak. Rozpoznawane w modzie i architekturze. Ich wnętrze jest czarno–białe co oznacza, że albo pokochasz Katowice albo je zapomnisz. Wzorowały się na katowickim, mieszczańskim domu - żyrandol na środku salonu, gzymsy i ozdobniki. Klasycznie w tonacji biało-czarnej z elementami edukacyjnymi, czyli tym co pozostało z dawnych wnętrz, które można oglądać tylko w katowickim muzeum.

Pokój nr 6 : www.ceramikakosak.pl

Projektant z największym doświadczeniem w „podróży” . Wie czego oczekuje w pokoju hostelowym. Zaprojektował pokój w stylu śląskim ale tak by każdy mógł czuć się swojsko. W recepcji można wydrukować fotografie rodzinne. Na ścianie jest miejsce by zaadoptować je po swojemu.
Znany śląski ceramik stworzył kolekcję talerzy, które zdobią ścianę salonu. W przedsionku znajduje się jego słynna misa B6 z kalkomanią Śląskiej Porcelany. Dodatkowym elementem jest śląskie, małżeńskie łóżko. Niepowtarzalna okazja by przespać się na sprężynowym materacu.

Pokój nr 7: www.martaszafraniec.pl

W restauracji na parterze organizuje się zapomniane Fajfy. Jest szansa by przywrócić kroki fokstrota przy wielkogabarytowych lustrach. Ten pokój to taniec, czysty, biały, przestronny , dla czterech osób....znających się lub nie !

Źródło: BOUTIQUE HOSTEL PATRIA

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!