Jak ożywić wnętrze dodatkami?

Jak ożywić wnętrze dodatkami?

Odpowiedni dobór mebli do wnętrza to nie wszystko. Bardzo ważnymi elementami podkreślającymi charakter aranżacji i urozmaicającymi całość są dobrze skomponowane dodatki.

Co ostatnimi czasy cieszy się uznaniem? Przede wszystkim prostota, żywe kolory oraz ekologiczne tkaniny - mądrze użyte i połączone z niebanalnym designem stworzą akcesoria luksusowe i oryginalne.

Przedmioty, którymi dopełniamy wystrój wnętrz, czasem są fantazją na temat życia, które chcielibyśmy prowadzić, często zdradzają zainteresowania i pasje oraz praktycznie zawsze stanowią klucz do naszej duszy. Dlatego powinniśmy wybierać je ze szczególną uwagą i dbałością o każdy detal, bo w nich ukrywamy kawałek siebie.

Wybierając dodatki do naszego mieszkania czy domu powinniśmy zwracać uwagę na czystość ich formy - dzięki temu nie staną się one "bibelotami", a wytrawnym dopełnieniem aranżacji. Ponadto, nawet przy zmianie wystroju będziemy mogli je zachować dzięki ich uniwersalności.

Kolejnym ważnym argumentem jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Jeśli wybieramy poduszki czy pufy, jednym z kluczowych kryteriów powinien być użyty do ich wyrobu materiał - tkaniny nie mogą drażnić skóry, muszą być przyjemne w dotyku i najwyższej jakości.

W akcesoriach ważną rolę odgrywa dobór kolorów. Ich głównym zadaniem jest wprowadzenie energii i elektryzujące zerwanie z monochromatycznością. Dlatego nie powinniśmy bać się kontrastowych połączeń i odważnych zestawień. W wystroju wnętrz śmiało możemy pozwolić sobie na nutkę ekstrawagancji - będzie ona stanowiła element przykuwający wzrok i wzbogacający aranżowaną przestrzeń.

Źródło: New Mono Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

VerqNs 2024-02-13 00:16:30

In addition, we introduced a PCNA based reporter to mark the boundaries of S phase by changes in localization Leonhardt et al, 2000 levitra france

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!