Jak osiągnąć klimat SPA w łazience?

Jak osiągnąć klimat SPA w łazience?

Łazienka inspirowana ośrodkami SPA szybko może stać się ulubionym miejscem w domu. Efekt uzdrowiska łatwo osiągnąć stosując się do założeń stylu eko.

Materiały, na których powinniśmy się skupić to przede wszystkim drewno i kamień, do których idealnie pasują biel, odcienie brązów i zieleni.

Jeśli zdecydujemy się obrać drewno jako motyw przewodni łazienki, z powodzeniem możemy je zaaplikować zarówno na ściany, jak i na podłogę pomieszczenia - taki zabieg stworzy niezwykle przytulny i przyjazny klimat. W takiej łazience każdy poczuje, że żyje w zgodzie z naturą. Ponadto powinniśmy zadbać o spójność i harmonię całej kompozycji. Do paneli w kolorze ciepłego brązu najlepiej dobrać meble łazienkowe w kolorze białym i o dość prostej formie, tak aby nie przytłaczały wnętrza, a podkreślały jego naturalny charakter.

Innym materiałem, który pomoże uzyskać wystrój a'la SPA jest kamień. Odcienie szarości, urozmaicone pojawiającym się gdzieniegdzie brązem wiernie oddadzą nastrój obecny w uzdrowiskach. Kamień jest surowcem dość zimnym, dlatego dobrze jest pomyśleć, jak go ocieplić. Rozwiązaniem może być drewniana podłoga lub obudowa wanny, które wpiszą się w stylizację jednocześnie czyniąc wnętrze przytulniejszym. Do takiej aranżacji również dobrze jest dobrać meble w kolorze białym - w ten sposób uzyskany efekt będzie lekki i świeży.

Obecnie możemy wybierać spośród całej gamy trendów łazienkowych. Ten inspirowany ekologią i obiektami SPA przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią żyć w zgodzie z naturą i cenią naturalne piękno.

Źródło: Aquaform

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!