Wystrój wnętrz - len w salonie

Wystrój wnętrz - len w salonie

Historia lnu sięga 10 tysięcy lat wstecz. Początkowo cieszył się uznaniem zwłaszcza Egipcjan i ludów żyjących w gorącym klimacie. Jego włókna służyły głównie do wyrobu ubrań - w tej roli sprawdzał się dzięki przewiewności i przyjaznej dla skóry naturalności.

Obecnie len znajduje szerokie zastosowanie jako materiał idealny do produkcji nie tylko odzieży, ale także pościeli, zasłon, wyściółek czy obić do mebli.

Niepodważalnym atutem, który zawsze będzie przemawiał na korzyść lnu jest jego ekologia. Pomimo stosowanie nowoczesnych urządzeń, sposób obróbki i produkcji tkanin lnianych od wieków pozostaje prawie bez zmian. Proces tkania wymaga użycia bardzo niewielkiej ilości chemikaliów, dzięki czemu negatywny wpływ na środowisko jest ograniczony do minimum. Ponadto naturalny kolor materiału, jakim jest płowy beż jest stale na topie w wielu branżach, w związku z czym nie ma potrzeby go wybielać czy barwić.

Dodatkowymi zaletami tkanin lnianych jest odporność na rozciąganie i tarcie. Jest to szczególnie ważne, kiedy zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu pierwotnie nadanych im kształtów. Ponadto len nie ma skłonności do płowienia i przebarwiania się, co też korzystnie wpływa na jego trwałość.

Wszystkie te właściwości lnu sprawiają, że staje się on doskonałym materiałem do obić i tapicerek. Dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi wpasuje się zarówno we wnętrze minimalistyczne, jak i inspirowane stylem retro.

Źródło: Sits

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!