Targi Rzeczy Ładnych - 23-24 listopada

Targi Rzeczy Ładnych - 23-24 listopada

23-24 listopada w Soho Factory odbędzie się pierwsza edycja Targów Rzeczy Ładnych – imprezy, której celem jest promocja i popularyzacja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności. Organizatorzy chcą odczarować elitarność pojęcia “design”, pokazać jak istotną rolę odgrywa on w codziennym życiu. Cenią oni estetykę i funkcjonalność przedmiotów oraz dostrzegają deficyt tych pojęć w rzeczywistości, która nas otacza i chcą to zmienić.

Targi Rzeczy Ładnych to projekt łączący otwartą dla wszystkich część targową, w ramach której swoje produkty zaprezentuje kilkadziesiąt polskich firm i projektantów, z warsztatami, prezentacjami i panelami dyskusyjnymi poświęconymi projektowaniu, pracy designerów i ich dokonaniom a także histori wzornictwa w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy dla dzieci i dorosłych. Partnerami wydarzenia są m.in. Print Control, Wydawnictwo Wytwórnia i Dom Plus Dom

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, a nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Podczas dwóch dni imprezy każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku - mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin i kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek. Dla dzieci i ich rodziców będzie czekała strefa z ofertą dla najmłodszych - zabawkami, książkami i meblami. Oprócz tego w części targowej dostępne będą także produkty retro (odrestaurowane meble i dodatki) i strefa zagraniczna (produkty międzynarodowych firm dostępne w polskich sklepach i showroomach). Podczas Targów nie zabraknie też najciekawszych polskich grafików, którzy będą prezentowali i sprzedawali swoje plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy. Sekcja ta organizowana jest we współpracy z print control.

Misją Targów Rzeczy Ładnych jest nie tylko promocja dobrego designu i ułatwienie do niego dostępu, ale także edukacja i popularyzacja wiedzy i know-howu z tej dziedziny. - Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji o wpływie i roli designu w codziennym życiu, a także stworzyć projektantom szansę uzyskania informacji zwrotnej z rynku, dotyczącej ich projektów. Zainicjowanie dialogu i bezpośredniej relacji między projektantem, a odbiorcą/konsumentem jest dla nas bardzo ważne - mówi Ajka Mroczkowska, współorganiztorka imprezy. - Mamy nadzieję, że prezentacje dotyczące projektowania, panele dyskusyjne i warsztaty z projektantami i producentami będą kopalnią wiedzy dla wszystkich zainteresowanych designem i tych, którzy chcą zawodowo funkcjonować na tym rynku - dodaje. Wśród panelistów i gości prowadzących warsztaty znajdują sie m.in. Ewa Solarz i Modus Design.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Neon prowadząca na terenie Soho Factory Muzeum Neonów - pierwszą w Polsce instytucję zajmującą się prezentowaniem, ratowaniem i dokumentacją słynnych reklam świetlnych z czasów PRL. Muzeum Neonów jest jednym z najciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy, organizuje cykliczne wydarzenia i popularyzuje idee dobrego wzornictwa. Muzeum zorganizowało kilkanaście wystaw w Polsce i na świecie, publikuje albumy, a co roku podczas specjalnych imprez z okazji Nocy Muzeów gości 10 tysięcy osób.
- Muzeum Neonów pokazuje to, co już było. Targi Rzeczy Ładnych to próba pokazania tego co jest teraz, promowania i popularyzowania nowego, dobrego designu. Chcemy, żeby świetne polskie projekty trafiały do naszych domów - mówi Anna Pruszyńska z Fundacji Neon.

Targi Rzeczy Ładnych
Soho Factory, ul. Mińska 25 Warszawa
23-24 listopada godz. 11-19
Wstęp: 5zł

Źródło: Neon Muzeum

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!