Aranżacja salonu Husqvarny w Opolu

Aranżacja salonu Husqvarny w Opolu

Drewno i piła  - to połączenie okazuje się idealne nie tylko przy wyrębie lasu. Sprawdziło się doskonale  w aranżacji ekspozycji salonu sprzedaży. Projektantka wykorzystała w efektownej realizacji Panele Pure z serii Wood Collection firmy Stegu.

Salon Husqvarny istnieje  w Opolu już od 10 lat i pilnie wymagał odświeżenia. Projektem modernizacji zajęła się Ilona Stańczak DeCandia ze Studia ISA i to ona wpadła na pomysł  wykorzystania w aranżacji sklepu paneli Pure z serii Wood Collection firmy Stegu. Inwestorzy z firmy Gruner Service S.C – autoryzowanego dealera Husqvarny - przyklasnęli idei i oto mamy ciekawy efekt  - piły błyszczą na drewnie.

O wyborze propozycji firmy Stegu zdecydował intrygujący design paneli Pure z serii Wood Collection, dostosowany do naszych potrzeb. Pieńki drewna idealnie komponują się z pilarkami. Panele podkreślają charakter i przeznaczenie naszych produktów i stanowią mocny oraz nowoczesny akcent we wnętrzu – mówi Dariusz Gruner, właściciel opolskiego salonu.

Surowe wzornictwo paneli Stegu doskonale wpisuje się w klimat produktu, podkreśla jego atuty i funkcjonalność. Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek naturalny kontekst i wzbogaca wnętrze o przyciągający wzrok element dekoracyjny.

Elastyczność i ekologia

Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu oferują bardzo szeroki zakres zastosowań. Równie dobrze co na ścianach sprawdzają się jako okładzina stołu, drzwi przesuwnych, we wnękach kominkowych czy jako fragment podłogi. Mogą być stosowane w pionie oraz w poziomie, zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta.

Poza oryginalnym wzornictwem panele charakteryzują się również walorami ekologicznymi – wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskuje się w lasach uprawianych w zgodzie z założeniami odpowiedzialnej gospodarki leśnej lub wytwarza z materiałów odzyskiwanych w tartakach. Właściciel salonu ma zatem nie tylko gwarancję jakości i dobrego wzornictwa, ale też pewność, że użyte do wystroju materiały nie stwarzają zagrożeń dla środowiska. Jest to ważny argument dla firmy oferującej sprzęt przeznaczony do całorocznej pielęgnacji zieleni.


Firma Stegu to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

 W plebiscycie Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection. 

Zdjęcia: Stegu
Tekst: Małgorzata Kurczak

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!