Jak zaaranżować pokój dla dziecka?

Jak zaaranżować pokój dla dziecka?

Dzieciaki rosną w zastraszającym tempie. Ani się obejrzymy a nasz maluch idzie do przedszkola, potem do szkoły, aż w końcu wkracza w buntowniczy wiek nastolatka.

Urządzając pokój dla dziecka możemy wydatki potraktować jako długoletnią inwestycję - trzeba ją tylko dobrze przemyśleć i dobrać takie elementy wystroju, które będą mogły "dorastać" razem z naszą pociechą. Nawet jeśli zmieni się kolorystyka pokoju, czy też konieczna będzie zmiana ustawienia mebli, nie będzie trzeba kupować wszystkich sprzętów od początku. Z nowymi dodatkami i w innym otoczeniu te same meble mogą nabrać zupełnie innego charateru i z dzięcięcych - stać się idealnymi do pokoju nastolatka.

Aby rzeczywiście to samo umeblowanie mogło służyć latami, musi być ono również dobre jakościowo i wytrzymałe. Będzie takie, jeżeli zostanie wykonane z litego drewna sosnowego. Dodatkowo ponadczasowe wzornictwo, inspirowane skandynawskim, rustykalnym designem czy też modernistycznymi trendami nigdy nie wyjdzie z mody, dzięki czemu meble zawsze będą na topie, nawet po upływie kilku sezonów. Ponadto, atutem będzie możliwość stosowania różnych "trików", dzięki którym meble będą miały kilka odsłon - jak na przykład odwracane drzwiczki.

Równie uniwersalne co skandynawskie i modernistyczne, będzie wzornictwo inspirowane stylem prowansalskim. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku pokoju dla dziewczynki - w połączeniu z uroczymi pastelami i koronkami sprawdzi się dla kilkulatki, a gdy mała dorośnie będzie można je zestawić z intensywnymi fioletami i grafitami, tworząc nowoczesny i atrakcyjny pokój dla nastolatki, inspirowany stylem glamour.

Inwestując w meble zdolne do "transformacji" i dostosowywania się do zmian gustu i potrzeb, unikniemy konieczności kupowania nowego wyposażenia co kilka lat. Jednocześnie takie dopasowywanie mebli i modyfikowanie ich może być świetną zabawą pobudzającą kreatywność, dlatego warto w cały proces zaangażować również nasze dziecko.

Źródło: Drewnostyl

Małgorzata Kurczak

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!