Designer Roku 2013 - Joanna Leciejewska

Designer Roku 2013 - Joanna Leciejewska

Designer Roku to nagroda specjalna przynawana przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w ramach konkursu Dobry Wzór. Tegoroczną laureatką została Joanna Leciejewska.

Projektantka wszechstronna, nie bojąca się wyzwań. Bardzo skromna, podchodząca do zawodu designera z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.              

W 2005 roku w Pracowni Projektowania Opakowań Joanna Leciejewska obroniła pracę magisterską i swoje pierwsze profesjonalne projekty poświęciła właśnie opakowaniom owoców i kwiatów. Równolegle rozwijała swoją pasję projektowania lamp i oświetlenia, jeszcze jako studentka zdobywając nagrody za swoje pomysły: w 2003 r. - pierwsze  miejsce za najlepszy produkt na warszawskich Targach „Światło” dla reflektora TOPO, dwa złote medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w 2004 i 2005 r., za kolekcje K.R.A. i KIKA. Za oświetlenie nagradzali ją w swoich konkursach światowi potentaci, tacy jak Osram czy Philips. Ostatnio pokazała się jako współprojektantka nowoczesnego bio kominka "Pyramid Commerce" na prezentacji polskiego designu, podczas Międzynarodowych Targów w Mediolanie.

Uwagę ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego zwróciła już rok temu, kiedy oceniany był współprojektowany przez nią wraz z Piotrem Kuchcińskim zestaw mebli 4You, wyprodukowany przez firmę Meble Vox. Meble 4 YOU cechowała wrażliwość na zmianę stylu życia oraz na różnorodne potrzeby wszystkich grup wiekowych – był to zestaw doskonale zaprojektowany, elastyczny i bardzo nowoczesny. W tym roku, w konkursie Dobry Wzór, projektantka znowu zaskoczyła kreatywnością: tym razem zaprezentowała już nie opakowania, lampy, kominki czy meble, ale profesjonalny sprzęt optyczny – LORNETKĘ 8X56 ROH, wyprodukowaną przez firmę Delta Optical. Uniwersalna lornetka dla myśliwych, ornitologów, a nawet astronomów! Dzięki soczewkom ze szkła niskodepresyjnego przydatna do obserwacji tak dziennych, jak i nocnych. Kobieca, lekka, w doskonale zaprojektowanym opakowaniu – miłym w dotyku i estetycznym.

I właśnie za to połączenie profesjonalizmu z kobiecą wrażliwością, za projektowanie odważne, świadome, ale otwarte na użytkownika – w dwudziestej, jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór prezes IWP przyznaje nagrodę DESIGNER ROKU pani JOANNIE LECIEJEWSKIEJ z Poznania.

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!