Materace na miarę XXI wieku

Materace na miarę XXI wieku

Kiedy po ciężkim dniu kładziemy się spać, rano pragniemy obudzić się wypoczęci, zregenerowani i zrelaksowani. Do tego niezbędne jest wygodne łóżko, dzięki któremu mięśnie i stawy będą miały szansę odpocząć. Kluczowym czynnikiem, który to umożliwi jest dopasowywanie się pod wpływem ciężaru i temperatury do ułożenia ciała. Istotne jest również aby materac szybko powracał do swojej pierwotnej formy - w przeciwnym razie konieczna będzie jego szybka wymiana ze względu na odkształcenia i utratę właściwości.

Podstawą stanowiącą o wytrzymałości i trwałości materaca jest materiał z jakiego został wykonany. Specjalna technologia pozwala na wykorzystywanie do tego pianki termoelastycznej. W latach 70-tych minionego wieku stworzyli ją amerykańscy pracownicy NASA z myślą o astronautach, którzy podczas misji kosmicznych zmuszeni są do przebywania w ograniczonej przestrzeni, w jednej pozycji. Nacisk i temperatura sprawiają, że materac idealnie dopasowywuje się do kształtu ciała a kręgosłup i stawy są maksymalnie odciążone. Dzięki takim właściwościom wspaniale nadają się one dla osób z problemami ortopedycznymi, a przy tym mają też właściwości antyalergiczne.

Pianka wysokoelastyczna to materiał bardzo odporny na odkształcenia, dzięki czemu jest niezwykle trwały. Wyjątkowa struktura charakteryzująca się milionami pęcherzyków zapewnia dużą elastyczność punktową. Dla właściciela materaca wykonanego z tego rodzaju pianki oznacza to tyle, że ma zagwarantowane idealne podparcie ciała podczas snu, przez co rano obudzi się wypoczęty i wyspany. Ponadto, wcześniej wspomniane pęcherzyki zapewniają materacowi świetną wentylację, przedłużając jego żywotność. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na oznaczenie HR, które określa gęstość pianki. Im jest ona wyższa, tym materac jest bardziej elastyczny i wytrzymały, a to z kolei stanowi o jego jakości.

Nowością wśród pianek jest Pantera. Wysoka elastyczność i doskonała przepuszczalność powietrza przypominają właściwości lateksu, dlatego jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy wahają się między materacem piankowym a właśnie lateksowym. Dodatkowo Pantera będzie odpowiadała zwolennikom ekologii - związki chemiczne wykorzystywane do produkcji pianek w znacznym stopniu są zastąpione przez oleje słonecznikowe. Konturowe nacięcia w piance wpływają na jeszcze lepsze dopasowywanie się do ułożenia ciała, zapewniając komfort podczas snu. Materace wykonane z tego surowca są wyjątkowo odporne, co potwierdza 7-letnia gwarancja na odkształcenia, a więc dłuższa niż w przypadku innych materiałów.

Źródło: Janpol

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!