Architekci, projektanci i dekoratorzy od wielu lat próbują znaleźć idealne rozwiązanie w nagłośnianiu wnętrz. Odwiecznym problemem jest połączenie wysokiej jakości dźwięku z dobrym designem sprzętu i z jego estetycznym wpisywaniem się w otoczenie. Teraz już to przestaje być problemem ponieważ najnowsze rozwiązanie to... niewidzialne głośniki!
Nowoczesna technologia pozwala zamienić ściany, sufity, meble a nawet okna w gigantyczne głośniki, które równomiernie emitują dźwięk. Ponadto taki system może być z powodzeniem stosowany w różnego typu wnętrzach - w mieszkaniach, lokalach usługowych, sklepach, a nawet w centrach handlowych i dużych hotelach.
Rozwiązanie sprawdza się przy wielu materiałach najczęściej stosowanych do wystroju wnętrz. Praktycznie jedynie nienadające się to korek, cement, marmur i beton. Pozostałe, takie jak płyty gipsowo-kartonowe, drewno, sklejka, fornir, płyta wiórowa, włókno szklane, włókno węglowe, tworzywa sztuczne i laminaty, płyty MDF (pilśniowe), szkło, pleksiglas, polistyren, aluminium, żelazo i stal jak najbardziej nadadzą się do zastosowania tego typu technologii.
Aktywator (wzbudzacz) działa na zasadzie podobnej do rezonansu. Przymocowany do powierzchni ściany, sufitu czy mebla wytwarza w nich ciśnienie akustyczne, dzięki czemu cała płaszczyzna zaczyna emitować dźwięk i to po obu stronach. Zamocowanie sprzętu na tylnej stronie sprawia, że staje on się zupełnie niewidoczny (poza powierzchniami ze szkła). Dodatkowo taka technologia pozwala uzyskać jednolicie rozchodzący się dźwięk, co wpływa bardzo korzystnie na jego jakość.
Ważne jest to, że źródłem sygnału może być iPad, smartfon lub dowolny tuner i odtwarzacz CD. Instalacja i montaż są proste, gdyż nie wymagają robienia otworów na głośniki i ich maskowania. Atutem jest również możliwość zastosowania w szerokim zakresie temperatur i odporność na wilgoć oraz zapylenie.
Taka technologia jest rewolucyjna jeśli chodzi o systemy nagłaśniające. Wreszcie będzie można cieszyć się muzyką na tarasie czy werandzie bez konieczności wynoszenia całego sprzętu grającego na zewnątrz - wystarczy zainstalować przetwornik przy oknie, wewnątrz domu. Rozwiązanie jest też dużym ułatwieniem w nagłaśnianiu sal konferencyjnych, pubów, restauracji, szpitali, basenów czy nawet kościołów i świątyń. Zastosowań jest cały szereg, taki system sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważna jest dobra jakość dźwięku bez zniekształceń i zakłóceń.
Źródło: Go-Sound
![]() GSD-30 Beetle o mocy 30 W
|
![]() GSD-15 Cricket o mocy 15 W
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zestaw mebli modułowych do łazienek różnej wielkości.
czytajDrewno to jeden z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych, stosowany właściwie od...
czytajKupując sofę powinniśmy mieć świadomość, że wybieramy mebel na długie...
czytajCoraz więcej osób decyduje się na otwarte kuchnie – z...
czytaj
Ilość komentarzy: 0