Tradycja w nowym wydaniu

Tradycja w nowym wydaniu

Piece kaflowe przywodzą na myśl rustykalne wystroje wnętrz sprzed kilku dekad i wizyty w domu babci. Tymczasem okazuje się, że tradycja może iść w parze z technologią, w dodatku łącząc się z nowoczesnym designem.

Moda na tradycyjne metody grzania w domach powraca dzięki współczesnym piecom kaflowym. Z zewnątrz czarują urokiem i pięknem znanym sprzed lat ukazanym w nowoczesnej formie, dodatkowo kryją we wnętrzu nową jakość techniki grzewczej. Sama metoda grzania jest podobna co sprzed lat - wykorzystuje właściwości ceramiki. To, co odróżnia dzisiejsze piece od dawnych to  sposób stawiania przez zduna. Osobno i całkowicie samodzielnie powstają elementy składowe całości: palenisko, masa akumulacyjna oraz obudowa. Dzięki temu projektanci nie są ograniczeni i mogą zaproponować nawet najbardziej wybujałe propozycje.

Piece wykorzystywane w przeszłości dostarczały ciepła do jednego lub dwóch pomieszczeń, przez co w całym domu trzeba było stawiać ich kilka. Współczesna technologia pozwala na ogrzewanie całego mieszkania czy domu przy pomocy jednego urządzenia. Pozwala to na bardziej efektywe wykorzystanie przestrzeni, co jest szczególnie ważne przy niewielkich lokalach.

Zmiana technologii budowy i wykorzystywanych materiałów pozwoliły odejść od tradycyjnej formy pieca, dzięki czemu może on stać się dodatkowym, atrakcyjnym elementem wystroju wnętrz. Lekkie i smukłe konstrukcje w najrozmaitszych kolorach wpasują się w każdą aranżację.

Niezależnie od tego, czy nowoczesny piec kaflowy umiejscowimy w salonie, jadalni, gabinecie czy kuchni, to wyszukana, daleka od tradycyjnej bryła urządzenia wyróżni każdy rodzaj pomieszczenia. Dodatkowo, oprócz korzyści płynących z funkcji grzewczych, nasz dom zyska niepowtarzalny charakter współczesnego designu kontrastujący z utrwalonymi skojarzeniami kuchennej, ciężkiej i dominującej kozy sprzed lat.

Źródło: Godin

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!