Jak pielęgnować meble?

Jak pielęgnować meble?

Urządzając dom czy mieszkanie często wybieramy naturalne materiały. Meble drewniane czy fornirowane cieszą się dużym powodzeniem ze względu na fakt, że czynią wnętrze przytulnym i stylowym. Odpowiednio użytkowane i pielęgnowane będą cieszyć przez wiele lat.

Przede wszystkim nalezy pamiętać, że meble tego typu nie lubią nadmiernej wilgoci. Należy zatem zadbać, aby w ich otoczeniu powietrze było w miarę suche. Nieodzownym elementem pielęgnacji jest odkurzanie. Do tego nalepiej będzie nadawała się szmatka lub odkurzacz zakończony miękką szczoteczką. Kolejną rzeczą, która wpływa na konserwację mebli jest temperatura powietrza. Zbyt wysoka sprawi, że struktura materiału ulegnie zmianie, co wpłynie z kolei na wymiary. Należy zatem unikać w pobliżu naturalnych materiałów wszelkich źródeł ciepła.

Jeśli chodzi o meble fornirowane, szczególnie ważne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z wodą. Do czyszczenia najlepiej używać miękkiej, bawełnianej ściereczki.

Meble okleinowe nie lubią też gorących przedmiotów, co może okazać się szczególnie ważne w jadalni. Podkładki pod gorące naczynia pozwolą uniknąć odkształceń na powierzchni stołu a także uchronią od zarysowań w przypadku akcesoriów o ostrych krawędziach.

Aby meble długo zachowały swój pierwotny kolor należy chronić je od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Powodują one bleknięcie, co odbiera urok i elegancję.

Pielęgnacja mebli jest warta niewielkiego wysiłku, jaką należy w nią włożyć. Pamiętanie o kilku podstawowych zasadach i drobne codzienne zabiegi pozwolą utrzymać je w doskonałej kondycji i cieszyć się nimi przez długie lata.

Źródło: Bydgoskie Meble

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!