Wnętrze Hotelu Waldorf Astoria - luksusowe wanny Kaldewei

Wnętrze Hotelu Waldorf Astoria - luksusowe wanny Kaldewei

Nowy, luksusowy 5-gwiazdkowy hotel w stolicy Niemiec został wyposażony w wanny wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm

Ekskluzywny hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku należy bez wątpienia do najbardziej znanych hoteli na świecie. Niedawno sieć hotelowa Waldorf Astoria Hotels & Resorts wzbogaciła się o nowy obiekt w Niemczech. 5-gwiazdkowy luksusowy hotel zbudowano w zachodniej części Berlina, w sąsiedztwie zabytkowego Kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche oraz legendarnej ulicy Kurfürstendamm. Przy wyborze elementów wyposażenia wnętrz projektanci hotelu postawili na jakość i ekskluzywne wzornictwo. Ponad 200 luksusowych, hotelowych łazienek zostało wyposażonych w wanny Conoduo firmy Kaldewei.

Z 31 piętra hotelu Waldorf Astoria w Berlinie goście mogą podziwiać niepowtarzalną panoramę niemieckiej stolicy oraz rozkoszować się widokiem znanego na całym świecie berlińskiego Ogrodu Zoologicznego. Właśnie z tego powodu 118- metrowy budynek hotelu nosi nazwę Zoofenster, czyli po prostu Okno na Zoo. Jako wzór projektantom berlińskiego lobby posłużyło tradycyjne, bogato zdobione czarnym marmurem wnętrze lobby hotelu Waldorf w USA z charakterystycznym, wykonanym na specjalne zamówienie stojącym zegarem tzw. Grandfather’s Clock. Fascynacja stylem art deco i hołd złożony twórcom wnętrz amerykańskiego hotelu widoczne są szczególnie w centralnym punkcie hali głównej, w imponującej rozmachem dwukondygnacyjnej Peacock Alley. Korytarz o tej nazwie połączył dwa początkowo niezależnie od siebie działające w Nowym Jorku hotele Waldorf i Astoria, tworząc jeden obiekt znany jako Waldorf Astoria Hotel. Wnętrza berlińskiego hotelu, który mieści 232 pokoje i apartamenty, bibliotekę oraz salę balową, utrzymane są w stylu art deco tak charakterystycznym dla lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Dodatkową atrakcją jaką ten 5-gwiazdkowy hotel oferuje swoim gościom jest jedyne na terenie Niemiec Spa firmy Guerlain.

Kaldewei Conoduo - purystyczne wzornictwo i ponadczasowa elegancja
W hotelach tej klasy co berliński Waldorf Astoria szczególnie ważne jest stosowanie do wystroju wnętrz ekskluzywnych produktów odznaczających się unikalnym wzornictwem i doskonałą jakością. Dlatego przy wyborze wyposażenia 200 hotelowych łazienek projektanci postawili na sprawdzoną jakość marki Kaldewei. Z bogatej oferty wanien wybrali ekskluzywny model Conoduo w kolorze białym. Wanna Conoduo charakteryzuje się elegancką formą i w sposób absolutnie perfekcyjny łączy minimalistyczne wzornictwo z wysokim komfortem kąpieli, harmonijnie wpisując się w luksusową stylistykę hotelu Waldorf Astoria w Berlinie. Należąca do kolekcji Avantgarde, wielokrotnie nagradzana za unikalny design, wanna Conoduo, o wymiarach 180 x 80 cm, ma dwie ergonomiczne, pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców. Umieszczenie odpływu pośrodku to rozwiązanie, które zapewnia wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy korzystają z niej jedna czy dwie osoby jednocześnie.

Kaldewei - niezawodny partner w hotelarstwie
Wszystkie wanny, brodziki i emaliowane powierzchnie prysznicowe Kaldewei są wykonane z cennej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. To właśnie ten materiał jest tak wytrzymały, że powierzchnia emalii nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak w dniu zakupu.

Oprócz doskonałych właściwości higienicznych emalia przekonuje również łatwością utrzymania w czystości. Nie wymaga stosowania nadmiernej ilości środków chemicznych, co ułatwia pracę służb hotelowych i pozytywnie wpływa na koszty.

Aby zagwarantować gościom maksymalne bezpieczeństwo wszystkie wanny w berlińskim hotelu Walorf Astoria zostały wyposażone dodatkowo w wykończenie przeciwpoślizgowe, składające się z mieszaniny kwarcowo-piaskowej, która w procesie wypalania wiąże się trwale z powierzchnią emalii i zapewnia bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z wanny.

,,Kaldewei jest doskonałym partnerem dla wszystkich hoteli, stawiających sobie wysokie wymagania w zakresie wzornictwa i jakości,, - wyjaśnia Roger Miksch, kierownik działu współpracy z hotelami w firmie Kaldewei, i dodaje - ”nasze produkty przekonują ekskluzywnym wzornictwem, które nawet po wielu latach nie traci nic ze swojej wyjątkowej elegancji oraz unikalnymi właściwościami użytkowymi stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm.” W ten właśnie sposób marka Kaldewei oferuje inwestorom i właścicielom hoteli estetyczne i niezawodne jakościowo rozwiązania - z 30–letnią gwarancją.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Jako pionier i ikona stylu Kaldewei prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty Kaldewei zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. Kaldewei udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!