Jak urządzić ładną i praktyczną łazienkę?

Jak urządzić ładną i praktyczną łazienkę?

Łazienka nie należy do pomieszczeń, które często remontujemy. Raz urządzona służy przez długie lata, zwłaszcza jeśli aranżacja jest zrobiona z głową. Przed przystąpieniem do czynów należy dobrze przemyśleć każdy krok, tak aby ewentulany późniejszy remont nie wiązał się z kosztownymi zmianami czy przeróbkami.

Ważnym elementem wystroju jest zadbanie o dobre rozplanowanie wszystkich sprzętów. Ustawione zbyt blisko siebie będą utrudniały poruszanie się i swobodne korzystanie z pomieszczenia, co sprawi, że będziemy chcieli je jak najszybciej opuścić.

Podstawowym kryterium przy wyborze kolorystyki, wielkości i kształtów osprzętu jest oczywiście wielkość łazienki. To od niej zależy, czy możemy sobie pozwolić na wstawienie wanny, czy też jedynym możliwym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Niektóre powierzchnie pozwalają zdecydować się na oba te elementy. Istnieje jednak kilka zasad, które sprawdzą się w łazience każdej wielkości. Ponieważ z umywalki korzystamy najczęściej, najwygodniej będzie umiejscowić ją w pobliżu drzwi. Jeśli chodzi o design, klasyczna elegancja sprawdzi się zawsze, w każdym wydaniu kolorystycznym i w każdym rozmiarze.

Równie istotne jest zorganizowanie dogodnego miejsca na przechowywanie kosmetyków i przyborów toaletowych. Do tego pomocne będą dobrze przemyślane meble, których duża pojemność jest szczególnie ważna przy małych metrażach. Zagracone półki jeszcze bardziej pomniejszyłyby przestrzeń.

Jeśli chodzi o kształty i motywy przewodnie wystroju, ponadczasowe będą geometryczne formy inspirowane minimalizmem i modernizmem. Nie tylko dobrze się prezentują, ale też są praktyczne i funkcjonalne.

Źródło: KOŁO

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!