Stegu - kamień dekoracyjny w stylizowanym Spa

Stegu - kamień dekoracyjny w stylizowanym Spa

„Pałac Saturna” w Czeladzi pod Katowicami to centrum SPA zaprojektowane na wzór łaźni pompejańskich. Panele ścienne linii starożytnej CHARACTER marki Stegu idealnie wpisały się we wnętrze.

Marzeniem Leszka Pustułki - śląskiego przedsiębiorcy - było stworzenie polskiego centrum łaźni i saun na wzór term rzymskich. Pomysł udało się zrealizować w 2010 roku, dzięki przebudowie stuletniego budynku pełniącego do 1996 roku funkcję dyrekcji kopalni „Saturn”. Stylizowany obiekt spełnia najwyższe standardy porównywalne z tego typu obiektami w Niemczech czy Finlandii gdzie moda na antyczne łaźnie i obiekty spa trwa co najmniej od połowy lat dwutysięcznych.

Aby w śląskim obiekcie uzyskać planowany efekt, konieczny był gruntowny remont polegający m.in. na pogłębieniu i powiększeniu powierzchni piwnic oraz podniesieniu poddasza. Na podstawie rycin zachowanych z czasów pompejańskich, w budynku odtworzono plan i elementy wyposażenia term rzymskich. W Pałacu Saturna zadbano również o detale - starożytne kolumny, figury, mozaiki czy chociażby „Wannę Kleopatry” - wykonaną z jednego kawałka marmuru, w całości rzeźbioną, do złudzenia przypominającą pierwowzór.

Wyzwanie stanowił oczywiście odpowiedni dobór rozwiązań technicznych w starożytnym stylu, a przy tym wytrzymałych na bardzo wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Niezastąpiona okazała się tutaj firma Stegu i jej marka CHARACTER.

Inwestorowi zależało na uzyskaniu unikalnego, klasycznego wyglądu wnętrz Pałacu Saturna. Nasze technologie pozwalają na dużą elastyczność w spełnianiu oczekiwań klientów, a więc z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Specjalna linia CHARACTER inspirowana kulturą Starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu wręcz idealnie wpasowywała się w klimat starożytnych term rzymskich. Największym wyzwaniem technicznym ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność były oczywiście sauny i baseny. Oprócz linii CHARACTER w budynku znalazło się jeszcze 6 innych naszych produktów – kamieniopodobne płytki Marseille, Imperia, Arena, Calabria i Jura, oraz cegłopodobne płytki Rustik – mówi Jacek Wróbel, szef działu inwestycji w firmie Stegu.

28 października 2010 roku, po dwóch latach przebudowy, obiekt został oddany do użytku. Produkty Stegu w pełni spełniły nasze oczekiwania - potwierdza Leszek Pustułka – inwestor.

Panele Stegu idealnie pasują do stylizowanej aranżacji wnętrz. Do dnia dzisiejszego goście są przekonani, że okładziny wykonano z kamienia naturalnego, co świadczy o klasie oferty Stegu. Po 3 latach użytkowania potwierdziła się też bardzo wysoka jakość produktu, który zdał egzamin w ekstremalnych warunkach. Płytki ułożone w saunie, gdzie temperatura sięga 120 stopni Celsjusza, są stale spryskiwane wodą, a ich wgląd mimo tego pozostał nienaganny. Również w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności produkty Stegu okazały się niezawodne. Na pewno będziemy je stosować przy dalszej rozbudowie naszego obiektu - dodaje Leszek Pustułka.

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

Źródło: Stegu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!