W objęciach strusia

W objęciach strusia

Studio projektowe Kawamura – Ganjavian zaprojektowało poduszkę – hełm dla dzieci. Jeśli dziecko potrzebuje drzemki, może teraz przespać się nad książką czy komputerem. Nie ma potrzeby korzystać z łóżka. Poduszka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 roku życia. Poduszka o nazwie struś jest zaprojektowana w taki sposób, aby po jej nałożeniu, cała twarz była widoczna. W ten sposób z łatwością można otulić całą głowę. Wyprodukowana z miękkiego materiału, zmieści się na każda głowę. Jest cicho, miękko i ciepło. Poduszka jest ergonomiczna i wygodna, dlatego łatwo ją przechowywać. dodatkową zaletą poduszki jest fakt, że można zabrać ją także ze sobą w podróż. Teraz dziecko może odbyć nawet bardzo długa podróż samochodem, samolotem czy pociągiem.

Pierwowzorem poduszki dla dzieci była taka sama poduszka dla dorosłych, którą Kawamura – Ganjavian wyprodukowali w zeszłym roku. W wersji dla dorosłych otwór jest tylko na usta i nos. W miejscu gdzie znajdują się oczy i uszy, zaprojektowano kieszenie, tak aby można założyć wygodnie ręce za głowę, jeśli drzemka odbywa się np. przed ekranem komputera.

"Widząc, jak wszyscy spędzają coraz więcej czasu w pracy, przed ekranem komputera lub w podróży, pomyśleliśmy, dlaczego nie stworzyć czegoś, co pomaga nam odłączyć i marzyć?", wyjaśnił projektant Ali Ganjavian.

 

Źródło: Dezeeen Magazine

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!