Jak oszczędzać energię?

Jak oszczędzać energię?

Zielony budynek jest energooszczędny, projektowany w zgodzie z zasadami budownictwa zrównoważonego. Oznacza to, że architekci w swoich projektach zwracają uwagę na energooszczędny rodzaj wykorzystywanych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych – poczynając od izolacji a kończąc na montażu specjalnych okien. Tymczasem oszczędności przynosi także zastosowanie sufitów podwieszanych.

Właściwie dobrane sufity podwieszane powodują realne oszczędności energii ze względu na bardzo wysoki poziom odbicia światła.

Wysoki współczynnik odbicia światła poprawia oświetlenie wnętrza, pozwalając na zastosowanie mniejszej liczby opraw oświetleniowych, zredukowanie mocy oświetlenia elektrycznego, a zatem również obniżenie kosztów konserwacji i napraw. Dzięki poprawie jasności całego pomieszczenia, możliwe jest odzyskanie nawet do 90% światła. Dla porównania, przy zastosowaniu sufitu tradycyjnego można odzyskać 75% światła.   

Ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem mogą być również płyty sufitowe z wbudowanymi kapsułami z materiałem zmiennofazowym, które pozwalają na zachowanie komfortu cieplnego we wnętrzach i optymalizowanie kosztów zużycia energii potrzebnej do jego osiągnięcia. Ekologiczny sufit to rozwiązanie na miarę XXI wieku.

 

Źródło: Armstrong

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!