Jak wybrać biurko dla dziecka?

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Za chwilę rozpoczną się wakacje, jest zatem sporo czasu, żeby zastanowić się jak najlepiej zaaranżować pokój dziecka zanim pójdzie we wrześniu do szkoły.    

Biurko to mebel, przy którym dorastające dziecko spędzać będzie większość czasu odrabiając lekcje, rysując lub korzystając z komputera. Dobór właściwego biurka i krzesła to inwestycja w zdrowie i komfort naszych dzieci. Meble powinny być dopasowane do  wzrostu i budowy dziecka. Wybór biurka z możliwością sukcesywnego doposażania zabudowy spełni indywidualne potrzeby dziecka i umożliwi optymalne wykorzystanie miejsca zarówno w dużym, jak i niewielkim metrażu.

W miarę dorastania dziecka i zwiększającej się liczby zadań szkolnych wykonywanych w domu, można doposażyć biurko w różnego rodzaju nadstawki, mobilne kontenery z szufladami lub zawieszane na ścianie nad biurkiem półki, wyposażone w praktyczne przegrody, które pozwolą na zachowanie względnego porządku.

Biurko z obszernym blatem i dwiema szafkami po bokach oraz szufladką na przybory po środku, zmieści wszystkie zeszyty, książki i skarby. Warto również pamiętać, by na blacie biurka znajdowały się pojemniki z najczęściej używanymi przez dziecko przedmiotami i akcesoriami papierniczymi. Jeśli ustawimy je w zasięgu jego rąk, to dziecko pracować będzie w naturalnej, nieobciążającej kręgosłup pozycji.

Najlepszym rozwiązaniem dla młodszych dzieci są odporne na ścieranie i zarysowania płyty MDF pokryte specjalną folią termoplastyczną. Jeśli biurko przeznaczone jest dla dziecka, które, na co dzień korzysta z komputera, warto dodatkowo zakupić wysuwany blat na klawiaturę. Narożne biurka są idealnym rozwiązaniem, jeśli pokój dziecka ma liczne skosy lub też ograniczony metraż.

Nie zapominajmy by pod biurkiem zostawić wolną przestrzeń dla nóg. Siedzisko krzesła powinno być obrotowe, regulowanej wysokości, tak by mogło „rosnąć” razem z dzieckiem. W ten sposób zapewnimy dziecku komfortowe warunku do pracy.

 

Źródło: Meblik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!