Jak dobrać okna do pomieszczenia ?

Jak dobrać okna do pomieszczenia ?

Decyzja jakie okna w domu powinna być uzależniona nie tylko od ich parametrów użytkowych ale także roli pomieszczeń, do których będą dobrane.

Stolarka w całym domu powinna być taka sama pod względem wyglądu, konturu profili i kolorystyki ale nie tymi samymi parametrami. Każde pomieszczenie w domu ma inne przeznaczenie oraz inne funkcje. Korzystając z rozwiązań systemowych, pozwalających na zestawianie profili i pakietów szybowych o tej samej estetyce, lecz różnych właściwościach, można dobrać takie rozwiązania stolarki, które pomogą wykreować pożądany klimat cieplny w kuchni, sypialni lub łazience.

Salon, kuchnia czy pracownia - najkorzystniejszy rozkład światła w pomieszczeniu dają wysokie okna pionowe, a wręcz całe przeszklone moduły w postaci przesuwnych drzwi i okien. Ponieważ stolarka okienna ma gorsze parametry termoizolacyjne niż ciepła ściana, warto dobierać okna i drzwi tarasowe o jak najcieplejszych ramach oraz grubych pakietach szybowych.

Sypialnia i  łazienka - warto zastosować w nich okna o mniejszych wymiarach, jednak z bardzo ciepłym profilem i szybami o dobrych współczynnikach przenikania energii słonecznej.

 

Źródło: Schuco

salon w domu

salon z systemem okien pionowych

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!