Open’er Festival 2013- ekologiczny i designerski

Open’er Festival 2013- ekologiczny i designerski

Od jedenastu lat towarzyszy nam Open’er Festival, tym razem 3-6 lipca na Lotnisku Gdynia Kosakowo. Poza gwiazdami muzyki, będzie można obcować z art designem, bo ekologia i design to hasła towarzyszące festiwalowi. Organizatorzy postanowili promować ekologiczne postawy i zaprezentować dorobek uznanych designerów.

Tegoroczny Open’er Festival, to także po raz pierwszy muzyka, sztuka, moda, kino i teatr a także design. Czyli zaprojektowana przez polskich projektantów, Tomka i Gosię Rygalik, strefa dla festiwalowiczów i miejsce finału akcji Open Design Explorations.

Ważnym elementem tegorocznego festiwalu będzie cykl spotkań Pecha Kucha. To pierwsza tego typu impreza na tak wielką skalę, podczas której twórcy z całej Polski będą mieli okazję zaprezentować swój artystyczny dorobek. Ideą Pecha Kuchy jest prezentacja wschodzących, ale i profesjonalnych designerów, którzy prezentują swoje prace w formule prezentacji 20x20. Każda prezentacja składa się z 20 slajdów, a każdy slajd jest wyświetlany tylko przez 20 sekund. Najlepsi projektanci w każdej kategorii dostanę szansę wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu Open Design Explorations – przy projektowaniu Lounge Baru Heinekena.

Ponadto, wspólnie z magazynem MALEMEN, publiczność Open’era będzie miała szansę zaprojektować imponującą konstrukcję z folii PCV z Maciejem Siudą, nauczyć się podstaw designu od Oskara Zięty i stworzyć własny t-shirt z Olą Bajer ‘Bola’. Magazyn FUTU wraz z przyjaciółmi zaprosi wszystkich festiwalowiczów na serię wykładów i warsztatów o różnych dziedzinach designu: Product, Motion i Architecture. Nie zabraknie też wykładów Tomka Rygalika o historii i przyszłości designu.

Przestrzeń designu na Open’er Festival będzie także bezpośrednio korespondować z przestrzenią eko. Już 3 lipca w Heineken Design Pavilion odbędzie się m.in. specjalna Pecha Kucha pod hasłem „Eko”. Prezentowanych na niej będzie 12 prac promujących innowacyjny design i ekologiczne postawy.

Źródło: Heineken

art design, designers

fani muzyki podczas festiwalu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!