Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artsytycznych

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artsytycznych

W dniach 9-11 grudnia już po raz ósmy artyści i rękodzielnicy z Polski i zagranicy zaprezentują na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoją twórczość i propozycje gwiazdkowych prezentów.

Malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia i tkanina artystyczna, ceramika, szkło, biżuteria, unikatowe ubrania i dodatki, dekoracje wnętrz, rękodzieło ludowe, ręcznie robione zabawki i ozdoby świąteczne – tak szeroka i bogata jest oferta uczestników festiwalu. Są wśród nich absolwenci i studenci akademii sztuk pięknych, artyści ludowi, dyplomowani rzemieślnicy i wielu utalentowanych amatorów. Oprócz indywidualnych twórców, których jest  zdecydowanie najwięcej , w festiwalu udział biorą  galerie, regionalne i lokalne centra i ośrodki kultury, a także dostawcy artykułów do twórczości plastycznej . W 2010 roku w imprezie uczestniczyło 400 wystawców.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to wydarzenie, które cieszy się ogromnym powodzeniem wśród zwiedzających i co roku zdobywa nowych zwolenników. Ma charakter święta rękodzieła, gdzie przyjazna atmosfera i komfortowe warunki wystawiennicze pozwalają podkreślić piękno prezentowanych przedmiotów. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 13 tysięcy osób i niemal każdy wychodził z mniejszymi, bądź większymi zakupami. Wśród zwiedzających były osoby prywatne, właściciele galerii i sklepów z Polski i zagranicy, a także przedstawiciele branży reklamowej. W tym roku grono miłośników festiwalu ma szansę znacznie się powiększyć, gdyż odbędzie się on w jednym terminie z CAVALIADĄ – dużą imprezą jeździecką organizowaną przez MTP, na którą składają się Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, targi jeździeckie oraz Cavaliada Show.

Festiwal to dla rękodzielników nie tylko szansa do zaprezentowania niepowtarzalnych, rzadko spotykanych w sklepach przedmiotów. To również okazja do poprowadzenia ciekawych warsztatów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Więcej na: www.festiwal.mtp.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!