Butikowy hotel i polskie meble

Butikowy hotel i polskie meble

Nowoczesność, design i niepowtarzalność – tak w kilku słowach można opisać butikowe hotele, które są obecnie największą konkurencją dla potężnych obiektów sieciowych. Oferują swoim gościom wyjątkowe wnętrza, lokalizację, indywidualne podejście oraz klimat intymnego luksusu. Jednym z nich jest Art Hotel w Rochecorbon we Francji, którego otwarcie miało miejsce 15 marca br. Czarno-biały designerski wystrój to zasługa między innymi polskiej firmy Exsud, która na specjalne zamówienie przygotowała poszczególne elementy wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Nowo otwarty butikowy Art Hotel znajduje się w Rochecorbon, 5 km na północ od Tours, w sercu doliny Loary, nieopodal winnicy Vouvray. Biało-czarny design zaskakuje tym bardziej, iż został wykreowany w zabytkowym zamku z końca XIX wieku. Całość tworzy niepowtarzalną atmosferę i nadaje miejscu ciekawego charakteru. Historyczna elewacja momentalnie przenosi gości w czasie, pozwala na ucieczkę od rzeczywistości, natomiast nowoczesne wnętrze daje poczucie komfortu i luksusu. Można dostrzec tam również polski akcent w postaci elementów wyposażenia wykonanych przez firmę Exsud z Okonka (woj. wielkopolskie).

W Art Hotel znajduje się dwadzieścia osiem luksusowych i komfortowo wyposażonych pokoi. Całość oddaje niepowtarzalny klimat najczystszej bieli i najgłębszej czerni. W Hotelu można obejrzeć następujące elementy kolekcji Exsud: kontuar recepcji Wamany, bar Wamany, umywalkę Labodans, konsole z dębu i stali nierdzewnej, lustro Iror w ramie ze szkła, taborety Tabou oraz poduszki Line. Ciekawostką są również elementy z kolekcji Plugin by Matt Pokora. Exsud współpracuje z francuskim piosenkarzem od 2010 roku. Seria Plugin będąca połączeniem pasji do architektury i muzyki składa się z elementów tworzących harmonijną całość: od stolików, puf czy taboretów przez lustra aż po wyjątkowe detale w postaci akcesoriów do sprzętu audio: podstawek do iPada i słuchawek oraz stojaków na płyty CD. Na potrzeby Art Hotel kolekcję PLUGIN dostosowaliśmy kolorystycznie, aby tworzyła spójną całość z pozostałymi elementami wystroju – mówi Charlotte Esquenet, architekt wnęrz i właścicielka firmy Exsud i dodaje - W Art Hotel można znaleźć następujące elementy kolekcji: konsole, stoliki Delay 1, stoliki Delay 2, stoliki Delay 3.

Współpracę hotelu z polską firmą zapoczątkowało spotkanie na targach Maison&Objet w Paryżu w 2012 roku. Exsud okazał się odpowiednim partnerem projektu nie tylko ze względu na nowatorski design produktów i ich oryginalne kształty, między innymi w przypadku stołu Wamany. Dodatkowym atutem okazała się możliwość dostosowania wymiarów wybranych wyrobów do potrzeb klienta w dość krótkim czasie.

Źródło: Exsud

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!