Klasyk grzejników stalowych

Klasyk grzejników stalowych

Pierwszy w Europie stalowy grzejnik żeberkowy, został wyprodukowany i opatentowany przed 80 laty przez firmę Zehnder. Do tej pory znajduje się w rynkowej czołówce produktów tej kategorii. Focus na Charleston.

Aby poznać historię tego urządzenia, musimy cofnąć się do roku 1930. Wtedy to zaprojektowany i opatentowany przez firmę Zehnder żeberkowy grzejnik Charleston opuścił po raz pierwszy fabrykę. Wydarzenie to zrewolucjonizowało technologię grzewczą i urządzenie stało się alternatywą dla popularnych wówczas grzejników żeliwnych. Wprowadzony przed 80 laty wielokolumnowy grzejnik Charleston do dziś zaskakuje mnogością zastosowań. Wyróżnikiem produktu jest ponadczasowa, klasyczna forma, którą w łatwy sposób można modyfikować i dopasowywać do indywidulanych potrzeb projektowych. Zehnder oferuje rozwiązania na miarę, dostosowane do planów i bieżących potrzeb klientów. Dlatego też Charleston dopasowuje się do różnego typu wnętrz i występuje w formach specjalnych: pod kątem, łukach (również wielokrotnych), w postaci ścianek działowych czy ławek.

Posiada tez bardzo duży zakres wysokości 19 cm do 300 cm, a wszystkie wysokości oferowane są w wersjach od dwu- do sześciokolumnowych. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, co daje możliwość wkomponowania grzejnika w aranżację dowolnego pomieszczenia.

Dlaczego tak wyjątkowy?
Odpowiedź jest prosta – stanowi połączenie innowacyjności, designu i jakości. Grzejnik charakteryzuje się wyjątkową precyzją wykonania. Urządzenie zaprojektowano tak, aby zachowało trwały, estetyczny wygląd oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wieloetapowy proces powlekania i szczegółowa kontrola pod względem szczelności są gwarantem wyjątkowej trwałości. Wyróżniki Charlestona to wyjątkowo gładka, laserowo spawana główka oraz pozbawiona zgrubień struktura powierzchni, która eliminuje osiadanie kurzu. Co jest dużym udogodnieniem dla alergików.

Płynne przejścia między żeberkami wpływają nie tylko na harmonijny efekt wizualny, ale też podnoszą praktyczne walory urządzenia, zapobiegając gromadzeniu się brudu i kurzu. Optymalny rozstaw żeberek pozwala w prosty sposób usuwać zanieczyszczenia i kurz za pomocą specjalnej szczotki z włosia.

Do pomieszczeń w których konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości dedykowana jest wersja z antybakteryjną powłoką. Jeśli chodzi o ogrzewanie pomieszczeń o dużym natężeniu wilgotności, np. łazienki, to idealnie sprawdzi się grzejnik z powłoką cynkową, gwarantującą większą odporność antykorozyjną.

Niezawodny w każdej sytuacji montażowej
Charleston z łatwością dopasowuje się do każdej sytuacji montażowej i umożliwia zastosowanie rozwiązań specjalnych. A to wszystko dzięki elementowej budowie. Szeroki wybór złącz pozwala na wymianę grzejnika w każdym budownictwie – nowym i starym. Można szybko i prosto wymienić stare urządzenia typu panelowego, żeliwnego czy aluminiowego na nowe wybierając Zehnder Charleston „na wymianę” o rozstawie w osiach równych 500 mm – typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji. To rozwiązanie sprawia, że może być podłączony bez problemu do istniejących rur instalacyjnych, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac budowlanych. Natomiast zestaw montażowy Easy Fix pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu grzejnika i gwarantuje doskonały efekt estetyczny.

Źródło: Zehnder

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!