Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko

W pierwszych latach życia każde dziecko nabywa  doświadczenia, które kształtuje jego stosunek do świata. Dlatego też, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań. Pamiętajmy o tym, że odpowiednio zabezpieczone pokoje to podstawa.
Pokoje najmłodszych służą zarówno do zabawy, odpoczynku, pracy jak i snu. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie odpowiedniego rodzaju światła - sztucznego, ale także dziennego.

Odpowiedzialni rodzice muszą zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo. Często zdarza się tak, że  pomysłowość najmłodszych nie zna granic, dlatego rodzicom trudno jest przewidzieć wszystkie niebezpieczeństwa jakie czyhają na ich latorośle.  Otwarte czy też niewłaściwie zabezpieczone  okno stanowi dla nich olbrzymie zagrożenie.

Bezpieczne okno

Pokoje naszych pociech to miejsca szczególne - ich azyl, w którym powinny czuć się bezpiecznie. Kluczowym dla bezpieczeństwa najmłodszych wydaje się być sposób otwierania okien.  Dla maluchów idealne mogą okazać się klamki z przyciskiem, które uruchamia się po przyciśnięciu guzika i dopiero po tej czynności możliwe jest przekręcenie uchwytu. „Innym, skutecznym rozwiązaniem może być montaż klamki zamykanej na klucz, która pozwoli uniknąć niekontrolowanego otwarcia okna przez dziecko.”- podkreśla Marcin Wiśniewski- Prezes firmy Stolmar Sp. zo.o.
Użytecznym rozwiązaniem, które może zabezpieczyć okna są blokady czy ograniczniki montowane do futryn. Dzięki nim możliwe jest uchylenie okien tylko do określonego momentu. Ważnym elementem może być także montaż tzw. szyb bezpiecznych czy też antywłamaniowych. Dzięki ich charakterystycznym właściwościom są one bardziej bezpieczne dla naszych pociech.

Kolorowa stymulacja

Najmłodsi do prawidłowego rozwoju potrzebują ciągłej stymulacji, a najskuteczniejszą z nich jest stymulacja wzrokowa. Poza bezpieczeństwem pokój dziecięcy, powinien być pełen barw, wrażliwości i poczucia piękna. Dobrze dobrany kolor w pokoju dziecka spełnia wiele zadań:  powinien odpowiadać upodobaniom dziecka, odpowiadać temperamentowi dziecka - tzn. hamować wybuchy energii, powinien stymulować rozwój pobudzać kreatywność sprzyjać koncentracji itp. Warto zatem zastanowić się nad kolorowymi ramami okiennymi. Kolorystyka okien ma istotne znaczenie zarówno dla wnętrza, jak i elewacji budynku. „W trakcie wyboru nie warto kierować się tylko aktualnie panującymi trendami. Warto zastanowić się, które z barw będą dla nas odpowiednie. Dla przykładu w ofercie firmy Stolmar Sp z o.o. znajdują się okleiny w 22 kolorach. Dodatkowo okna w klasie A+(z powłoką ochronną acrylcolor) dostępne są w 12- stu kolorac".

Pamiętajmy, że okno w pokoju dziecięcym nie tylko powinno być kolorowe i ciekawie udekorowane, ale przede wszystkim bezpieczne i przyjazne dla naszej pociechy.  Poniżej przedstawione zostały tylko niektóre elementy okna, dzięki którym w prosty sposób możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji w domu.

Źródło:Stolmar

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!